Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Vídeňský Prater je jedním z nejkrásnějších městských parků světa

Vídeňský Prater je jedním z nejkrásnějších městských parků světa
Prater Park, Vídeň | zdroj: www.prater.at

Vídeňský Prater s rozlohou šesti milionů metrů čtverečních je vyhledávaným místem obyvatel města na relax, sport i zábavu. Podle rankingu německého časopisu Focus se řadí mezi deset nejkrásnějších městských parků na světě.

V hodnocení získal Prater šesté místo, hned za parkovým areálem Villa Borghese v Římě a známým parkem Parc Güell v Barceloně. První místo zajímá Central Park v New Yorku, po kterém následují Anglické zahrady v Mnichově a londýnský Hyde Park.

Vedle zábavní části parku Prater jsou jeho louky, lesy a vodní plochy a 4,5 kilometrů dlouhá Hlavní alej velkým lákadlem. První zmínky o vídeňském Prátru pocházejí z roku 1162. Parkový areál sloužil původně k odpočinku aristokracii, ale i jako lovecký revír Habsburků.

V roce 1766 byl tento nádherný park zpřístupněn široké veřejnosti. Jen některé původní části parku zůstaly dosud nedotčené, jako přírodní oázy Mauthnerwasser nebo Heustadlwasser. Zde se na pozůstatcích původního Dunajského kanálu můžete převést na loďce a odpočinout si tak od městské civilizace. Poznávat okolí můžete i jízdou na koni.

Zdroje:
Redakce, www.prater.at

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma