Výstava Lodě na vodě vystaví lodě přímo na vodní hladině

VIDEO - Zajímavosti autor: Danica Klein

Malé sportovní čluny, námořní plachetnice i luxusní motorové plachty budou k vidění na obou březích Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem, kde se od 17. do 21. dubna uskuteční 5. ročník výstavy Lodě na vodě. Její součástí je letos poprvé také veletrh Karavany v Praze. O detailech akce dnes novináře informovala Asociace lodního průmyslu, která výstavu pořádá. 

Lodě na vodě

Lodě na vodě,zdroj: http://www.lodenavode.cz/

Návštěvníci lodní přehlídky se můžou těšit také na exhibice a soutěže. V závodu extrémních katamaránů třídy Tornádo se představí nejúspěšnější jachtaři v čele s Davidem Křížkem, který se na akci představí i v dalších rolích. " Budu křtít svoji druhou knížku a taky připravovat program pro děti na malých plachetnicích a plavbu na dětských motorových člunech," přiblížil Křížek. 

Děti se mohou těšit také na doprovodný program, který připraví Praha 2. Příkladem je edukační projekt Čistá dvojka, který děti poučí o tom, jak třídit odpad. K tématu vystoupí hudební sdružení Recyklas, které předvede bubnování na nádoby pro třídění odpadu. Děti se také mohou zapojit do programů Pátrací akce na místě nebo Pirátské dovednosti. 

Různé typy lodí a související doplňky, které si návštěvníci mohou i zakoupit, letos předvede více než 120 vystavovatelů mimo jiné z Německa, Polska či Rakouska. Výstavní plocha se díky rozšíření na oba dva vltavské břehy letos mírně rozrostla na 18.000 metrů čtverečních. Informace o vstupném a dalších detailech k akci, kterou loni navštívilo téměř 15.000 lidí, je k dispozici na webu www.lodenavode.cz.

Tagy: Vltava Lodě na vodě

Zdroje: ČTK