Za nepříznivého počasí u nás neplatíte, rozhodl se nizozemský kemp

- Zajímavosti autor: red

Pobyt zadarmo, pokud průměrná teplota nevystoupí nad 20 stupňů Celsia, slibuje jistý kemp na východě Nizozemska. "Touto akcí chceme nahlas říci, že navzdory dešti si lze plně užít své dovolené," vysvětlila vedoucí kempu Sylvia Jansenová.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Už jsme toho dost četli v novinách a slyšeli v televizi, že léto je příliš špatné na kempování," citovala její slova agentura AFP.

Teplota vzduchu se každý den ve 14 hodin píše na panel v recepci. "Když klient opouští náš kemp, vyhodnotí se průměrná teplota za dobu jeho pobytu. Pokud je nižší než 20 stupňů, dostává pobyt zdarma," řekla Jansenová a upřesnila, že akci zahájili v pondělí a bude trvat až do 20. srpna.

Aby účastník mohl využít "záruky krásného počasí", musí v kempu pobýt nejméně pět dní za sebou.

Podle nizozemského meteorologického ústavu byl červenec v Nizozemsku chladnější než obvykle a množství srážek dvakrát vyšší, než je průměr. Od pondělí se ale slunce vrátilo a maximální teploty se šplhají k pětadvacítce.

V kempu je 180 míst pro stany a karavany a obsazeno je z nich dnes 80 procent. "Naše akce má již velký úspěch," ujišťuje Jansenová. "Lidé reagují s nadšením a rezervace začínají přicházet."

Tagy: cestování počasí turistika

Zdroje: ČTK