Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Zapomeňte na zimu. Navštivte Miami!

Zapomeňte na zimu. Navštivte Miami!
Miami, USA | zdroj: ThinkStock

Vychutnejte si s námi sluneční paprsky na plážích v Miami, kde je průměrných 24 stupňů ve stínu po celý rok.

Miami je jedno ze světově nejoblíbenějších a nejvíce vyhledávaných turistických destinací v celých Spojených státech amerických. Toto rušné město je známé především díky rozlehlým plážím, nočnímu životu a zdánlivě nekonečným nákupním možnostem. V mnoha propagačních materiálech naleznete informace popisující výjimečnost místních muzeí, zdejších obchodů, bohatého kulturního života, ale ve skutečnosti samotné město Miami působí jako jedna velká mrakodrapová krajina postmoderní doby. Teda alespoň na mě.  

Miami Beach

Mnohem více, než samotné Miami mě osobně zaujala neméně známá Miami Beach, která se stala ikonou Floridy. Možná i proto, že zde vlastní své rezidence mnoho Hollywoodských hvězd. Můžete si například koupit projížďku kolem ostrovů Star Island a Palm Island a obdivovat tak honosná sídla hvězd jako jsou Madonna, Glorie Estefan, Sysvester Stallon a mnoha dalších.

North Beach či South Beach, to je oč tu běží

Samotná Miami Beach se rozděluje na dvě základní části: North Beach (severní pláž) a South Beach (jižní pláž). Přičemž South Beach je známá jako vůbec nejznámější a nejlepší pláž na celé Floridě. Její součástí je betonová promenáda, po které se téměř nepřetržitě procházejí davy lidí, ale také běžců, cyklistů a bruslařů. South Beach je pověstná i svými luxusními hotelovými komplexy, jejichž budovy se rozkládají doslova pár metrů od pláže na Ocean Drive a Collins Avenue. Najdete zle i stovky restaurací, kaváren, barů a nočních klubů. V této části se rozkládá i nádherná Art Deco architektura, která začíná na 5th Street. South Beach je opravdu část, kde to žije ve dne i v noci, každý den, takže pokud si chcete užívat bohatého nočního života, navštěvovat vyhlášené restaurace a koupat se na neznámější pláži, pak zamiřte na South Beach. Je ovšem potřeba počítat s vyšším počtem návštěvníků, s čímž souvisí i nižší čistota vody, ve srovnání s ostatními plážemi. Často zde narazíte i na relativně velké medúzy. Dále je třeba počítat s faktem, že South Beach je jedním z nejdražších míst z celé jižní Floridy.

Nikki Beach Club, South Beach.
Nikki Beach Club, South Beach.

O něco klidnější, ale s neméně krásná je North Beach. Není zde sice tak bohatý noční život jako na South Beach, ale po celé Miami Beach jezdí autobusová doprava a jsou zde i relativně levné taxíky, takže není vůbec žádný problém sjet si na South Beach kdykoliv se vám zachce. Výhodou je čistější voda, levnější cena za ubytování a na rozdíl od South Beach jsou hotely, nacházející se přímo na pláži za opravdu výhodné ceny. My jsme byli ubytovaní jak na South Beach, tak na North Beach, takže mohu porovnávat a pravdou je, že pokud bych se měla do Miami Beach někdy vrátit, vybrala bych si ubytování na North Beach.   

Noční život v Miami

Miami má pověst hlavního města nočního života. Taneční parket je zde součásti téměř každého baru či restaurace. Přestože se říká se, že se noční život od devadesátých let, kdy byly bary plné nejrůznějších celebrit, zklidnil, je zde noční život opravdu pestrý. Vstupy nebývají úplně nejlevnější, ale mnohdy mívají dívky vstup zdarma. Několikrát se nám stalo, že jsme na pláži dostali VIP letáček, na kterém bylo napsáno: „Proč bys platila, když si hezká dívka.“ Zajímavostí je, že v Miami i v Miami Beach narazíte na Ameriku nezvykle hezké dívky a svalnaté mladíky.

Nákupy v Miami

Miami a jeho okolí nabízí opravdu nepřeberné nákupní možnosti. Od místních butiků, přes velká nákupní centra, až po obří outlety. Velkou výhodou nákupů právě v Miami je o něco nižší prodejní taxa. Přímo v centru South Beach (mezi Alton Road a Washington Avenue) se nachází Lincoln Road Mall. Je to v podstatě jedna široká promenáda plná nejrůznějších obchodů, kaváren, barů, restaurací, galerií apod.

Lincoln Road Mall.
Lincoln Road Mall.

Jedním z největších, ale také nejdražších obchodních center je Aventura Mall, který se nachází v Biscayne Boulevard. Naleznete zde široký výběr nejnovějších kolekcí, čemuž také odpovídají poněkud dražší ceny zboží.

Něčím mezi mallem a outletem by se dalo nazvat nákupní centrum Dolphin Mall, které se nachází v blízkosti Mezinárodního letiště v Miami. Zde naleznete široký výběr za mnohem příznivější ceny, než v luxusní Aventuře.

Asi hodinu severně od Miami, ve městě Sunrise se nachází Sawgrass Mills, největší Outletové centrum nejenom v Miami, ale i na celé Floridě. Pokud máte rádi nakupování, určitě byste si jeho návštěvu neměli nechat ujít. Na své si zde přijde naprosto každý.

Často můžete najít v různých prospektech, denním tisku, ale i hotelech slevové kartičky a kupony právě do těchto nákupních center.

Dům návrháře Versace na Miami Beach.
Dům návrháře Versace na Miami Beach.

AUTOR: Veronika Čermáková

zdroj: Redakce

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma