Brněnská zoo nově získala dva páry stromových nutrií z Kuby
3. 2. 2013 – 12:29 | Zajímavosti | Sebastian Kantor | Diskuze:
Brněnská zoo získala do svého chovu dva páry hutií kubánských, kterým se přezdívá stromové nutrie. Zoologické zahrady je chovají zřídka, úspěšná v jejich odchovu je pražská zoo, z níž brněnská zahrada tato zvířata získala. Návštěvníci je najdou v expozici, která je součástí restaurace U tygra. Řekla mluvčí zahrady Monika Brindzáková.
"Zatím si zvykají na nové prostředí, takže to ještě pár dní potrvá, než budou k vidění v expozici," uvedla. Návštěvníci mohou pozorovat hutie, stejně jako tygry, při posezení v restauraci.
Původním domovem hutií je Kuba. Jde o středně velkého hlodavce dorůstajícího do délky 90 centimetrů a váhy devíti kilogramů. Vysoce ceněna je kožešina hutií. Žije ve větvích stromů v mokřadech. V zajetí se ale poměrně složitě rozmnožuje.