11,5 tuny rudých plodů! Čtyři desítky bojovníků svedly rajčatovou bitvu

- Tip na výlet autor: Danica Klein

Čtyři desítky bojovníků v Karlovicích v Českém ráji svedly rajčatovou bitvu. Rajčatová bitva bývá ve Šťastné zemi v létě jednou z nejvyhledávanějších atrakcí, letos se však na nižší návštěvnosti trochu podepsalo nepříliš letní počasí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Kromě rajčatové bitvy účastníky čekaly i další soutěže, na něž pro ně pořadatelé připravili tunu rajského protlaku. Změřili své síly například v zápasech v kečupu nebo hodu rajčetem na cíl. Počasí však bylo letos k organizátorům přívětivější než vloni, kdy museli bitvu kvůli silnému dešti posunout na další den a následně úplně zrušit.

Ve Šťastné zemi už minulý víkend odstartovaly oblíbené Slavnosti slámy a její návštěvníci tak mohou obdivovat i slaměný hrad a řadu dalších několik rozměrných slaměných skulptur a soch.

Přírodní areál v Karlovicích - Radvánovicích je určen především dětem, na které v něm čekají desítky atrakcí, například dřevený hrad, houpačky, klouzačky a prolézačky. V parku je také dětská trpasličí vesnička, dřevěné domky pro dětské hry či písková rýžoviště. Asi sedmihektarový areál vznikl před osmi lety, za rok ho navštíví až 65.000 lidí. 

Zdroje: ČTK