Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 6°C Slabý déšť

Kategorie

Tip na výlet

Dovolená bez starostí

red 27. 8. 2023
"Bezstarostnost" - to je význam názvu pravděpodobně nejznámějšího postupimského zámku Sanssouci. Je to však také pocit, který můžete pocítit na mnoha místech města: V rozsáhlých parcích, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO, i v živém centru města, kde se nádherné barokní fasády setkávají s lákavými vnitrobloky a mezinárodní umění se mísí s místní pouliční kulturou.

Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří – Světové dědictví na dosah ruky! Tradice již 850 let

red 25. 8. 2023
Prozkoumejte Hornickou kulturní krajinu Erzgebirge/Krušnohoří, která je na seznamu světového dědictví UNESCO! Budete se cítit tak dobře jako doma, a zároveň načerpáte zážitky z cest: Krušnohoří je mnohem více než jakýkoliv jiný region symbolem hornictví, Vánoc, živého řemesla a parní železnice.

Legendární hrad Wartburg

red 23. 8. 2023
V Durynsku na vás na každém kroku čekají fascinující příběhy – vzrušující směs kulturních a přírodních zážitků. Nejlepším příkladem je hrad Wartburg v Eisenachu na západním okraji Durynského lesa. Světové dědictví a les se zde snoubí tím nejkrásnějším způsobem. Přinášíme tři tipy na nevšední zážitky v okolí hradu.

Rodinná dovolená v Sasku slibuje bezstarostný pobyt

red 21. 8. 2023
Rodinné výlety jsou nejlepší. Sousední stát Sasko má pro tento typ dovolené mnoho vhodných nabídek. Rodinná přívětivost je zde totiž srdcovou záležitostí. Značka „Rodinná dovolená v Sasku“ slibuje bezstarostný pobyt. Znamená to kvalitu a vstřícnost k rodině. Všech téměř 150 značkových partnerů, mezi které patří ubytování, zařízení pro volný čas a místa vhodná pro rodiny, je pravidelně kontrolováno.

Řezno a Praha: „Baroko! Bavorsko a Čechy”

red 19. 8. 2023
Tak zní heslo česko-bavorské zemské výstavy, která bude do 3. října 2023 k vidění v Muzeu bavorských dějin v Řezně. Od prosince 2023 do 8. května 2024 bude možné výstavu navštívit v Národním muzeu v Praze. Tématem je krize a obnova společného česko-bavorského kulturního prostoru.

Sasko láká na exotická zvířata, romantické zámky a moře prolézaček

red 17. 8. 2023
První cesta Šiklových vedla přímo na sever. Lázeňská oblast Ojvín (německy Oybin) leží přímo mezi dvěma hraničními výběžky, nedaleko místa, kde se sbíhají české, německé a polské hranice. Jejich pozornost upoutala tamní stolová hora, na níž se nacházejí ruiny hradu a kláštera. Původní plán byl na ni vyjít, ale prosazený byl pohodlnější autovláček. Ušetřenou energii pak všichni spálili procházením hradních ruin a prohlídkou kláštera, který nechal vybudovat Karel IV. Odpoledne se kluci s Ondřejem vydali objevit další zážitky z vagónu malé železnice – úzkokolejky poháněné parní lokomotivou z Oybinu do Jonsdorfu. Po celém dni se ubytovali v Trixi Ferien Park, který nabízí celoroční zábavu pro děti i dospělé včetně možnosti celoročního venkovního koupání.

Vlna, víno, vize – Cesta za evropskými řemesly v Postupimi

red 15. 8. 2023
Když navštívíte Postupim, vydáte se na cestu Evropou. Zámky a zahrady vypovídají o touze svých stavitelů po italské lehkosti, francouzské eleganci a anglické vznešenosti. Rozmanitý však není jen vzhled města, ale i jeho kultura a tradice. Díky toleranci a sňatkové politice braniborských a pruských panovníků přicházeli do Postupimi lidi z celé Evropy. Jako řemeslníci, jako náboženští uprchlíci, jako kvalifikovaní dělníci. Svými znalostmi a dovednostmi měli pomoci uskutečnit sen o výrobě vlastního hedvábí, dále odvodňovat město postavené na bažinách nebo pěstovat středomořské rostliny na místní půdě.

Výlety do saských měst. Do jakého povede vaše další cesta?

red 13. 8. 2023
Saská města jsou ideálním cílem pro kratší výlet. Návštěvníky překvapí a potěší mnohé tváře metropolí Drážďan, Lipska, Saské Kamenice, ale i dalších saských „městských krás“. Mnoho hostů lákají svou autentickou atmosférou a zajímavými objevy právě menší města.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,210 25,330
USD 23,540 23,720
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma