Dnes je pondělí 4. července 2022., Svátek má Prokop
Počasí dnes 29°C Dešťové přeháňky

Články autora

red

Zajímavosti

Vyhlášení nejoblíbenějších hotelů Czech Hotel Awards 2020

red 19. 5. 2020
Do letošního 9. ročníku  udílení cen o nejoblíbenější hotel roku Czech Hotel Awards 2020 se zapojilo více než 1200  hotelů. Posláním organizátorů je vytvoření zodpovědné platformy, která propojuje, oceňuje a podporuje všechny hoteliéry přistupující ke svému podnikání s otevřenou myslí a láskyplným srdcem. Tato vize nabývá zejména v současném dění na významu.
Cestování

Berlín - město, které tepe rozmanitostí

red 10. 5. 2019
Berlín přímo tepe rozmanitostí. Svůj den tu můžete strávit 100x jinak! Poznejte jedinečnou berlínskou architekturu, na kterou láká velké množství návštěvníků. Nenechte si ujít návštěvu Paláce v Charlottenburgu, Berliner Domu, unikátního mostu Oberbaumbrücke nebo Vítězného sloupu - Großer Stern. Prohlédněte si berlínské památky, které můžete navštívit.
Cestování

Do Karlových Varů nejen na festival

red 16. 4. 2019
Západočeské lázeňské město s léčivými minerálními prameny právem patří k těm nejkrásnějším Evropě. Výlet do Karlových Varů ocení nejen lázenští turisté, ale i milovníci architektury. Bez ohledu na zájmy nebo věk, vedou kroky návštěvníků města nejčastěji k Vřídelní, Zámecké a Mlýnské kolonádě. Celé město i okolí z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout z rozhledny Diana, ke které se dostanete buď pěšky po lázeňských stezkách nebo lanovou dráhou, která  vozí hosty z kolonády na Dianu již více než 100 let.
Tip na výlet

Drážďany, barokní perla Německa

red 26. 3. 2019
Hlavní město Saska leží jen necelých 60 km severně od Ústí nad Labem. Autem vám cesta z Prahy po dálnici DB potrvá necelé dvě hodinky. Alternativně můžete vyrazit vlakem, pohodlně bez starostí a dorazíte jen o cca 20 minut později. Z  hlavní nádraží Dresden Hauptbanhof se můžete vydat známou ulicí Prager Strasse do centra města.
Tip na výlet

Dovolená v kempu v Lužici

red 4. 3. 2019
Probudíte se do paprsky ozářeného rána a už dopředu víte, že vás čeká den plný dobrodružství. Děti nebudete muset ráno dlouze budit, protože tady jim časné vstávání nevadí, o dovolené v Lužické jezerní krajině na ně totiž čeká každý den něco úplně nového.
Tip na výlet

Tip na výlet do Berchtesgadenských Alp

red 1. 3. 2019
Vyměňte televizi za neopakovatelná panoramata, vířivku za horské jezero a latté macchiato za čerstvě nadojené mléko, a užijte si několikadenní trek po horských chatách v Brechtesgadensku. Po noci strávené přímo v horách se už za svítání můžete vydat na cestu a získat tak náskok před ostatními turisty, kteří přijíždějí pouze na jednodenní výlety. Cesta je cíl a tady to platí dvojnásob.
Cestování

5 nejlepších treků v oblasti jezera Garda

red 27. 2. 2019
Pokud patříte k milovníkům trekingu a pěší stezka je vaším druhým domovem, oblast v okolí jezera Garda je pro vás to pravé. Tato oblast je doslova protkána množstvím turistických tras a dovolí vám prozkoumat ukrytá zákoutí a objevovat jedinečné výhledy do okolní krajiny.
Cestování

Plavba po jezeře Garda v Trentinu – nejkrásnější zážitky na vlnách

red 26. 2. 2019
Existuje nespočet možností, jak objevovat jezero Garda. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, čekají na vás jedinečné výhledy, rozličné turistické a cyklistické trasy a poznávání skrytých koutů tohoto místa, které se vám navždy zapíše do paměti.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 4.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma