Dnes je středa 22. března 2023., Svátek má Leona
Počasí dnes 17°C Oblačno

5 nejlepších treků v oblasti jezera Garda

5 nejlepších treků v oblasti jezera Garda
zdroj: tisková zpráva

Pokud patříte k milovníkům trekingu a pěší stezka je vaším druhým domovem, oblast v okolí jezera Garda je pro vás to pravé. Tato oblast je doslova protkána množstvím turistických tras a dovolí vám prozkoumat ukrytá zákoutí a objevovat jedinečné výhledy do okolní krajiny.

Je mnoho cest, kterými se můžete na Gardě v Trentinu vydat. Zde je top 5 treků, které jsou k této aktivitě vhodné:

1. Stezka Ponale (Riva del Garda): Tato stezka vede od vodní elektrárny v Riva del Garda jižním směrem. Cesta se klikatí po skále nad hladinou jezera a odměňuje své návštěvníky kouzelnými výhledy.

2. Stezka Busatte-Tempesta (Torbole sul Garda): Z parku Busatte se vydejte vyznačenou trasou, která je dlouhá 4 km. Cestou zdoláte téměř 400 schodů železné konstrukce a vychutnáte si úžasná panoramata. Polovina trasy je rovinatá (překonáte na ní dva výbežky: Corno di Bó a Salt de la Cavra), druhá půlka může být buď klesající, nebo stoupající v závislosti na tom, z které strany trek začnete.

3. San Peitro-Monte Calino (Tenno): Okružní trasa, během níž si odpočinete a občerstvíte se ve stejnojmenné horské chatě. Za odměnu si můžete pochutnat na místních specialitách typických pro Trentino.

4. Marocche – Le Valli della Luna: Biotop „Marocche“ je tvořen skalními útvary, které vznikly působením ledovce. Na cestě směrem k městečku Drena se vám bude zdát, že jste se ocitli na měsíci. K vidění tu jsou také stopy dinosaurů.

5. Pevnosti Monte Brione (Riva del Garda): II. stezka po pevnostech Monte Brione vám vezme do minulosti, kde budete mít možnost prohlédnout si různá vojenská opevnění. Zachovaly se zde zbytky chodníků, pozorovatelen, zákopů a vojenských cest. A nezapomeňte na to, že Monte Brione je také významným biotopem čítajícím 500 různých druhů rostlin.  

treky zdroj: tisková zpráva

Existuje mnoho tras, kterými se můžete vydat, pokud máte silné nohy a touhu poznávat svět. Trasy u jezera Garda v Trentinu vám ale navždy zůstanou v srdci, protože je těžké zapomenout na všechnu krásu, kterou na své cestě uvidíte.  

Zdroje:
Vlastní

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 22.3.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,660 23,780
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma