Dnes je pátek 1. července 2022., Svátek má Jaroslava
Počasí dnes 29°C Bouřky

Blahodárné účinky mořského klimatu

Blahodárné účinky mořského klimatu
zdroj: tisková zpráva

Pobyt u moře je prospěšný nejen z hlediska relaxace, ale také má skvělé ozdravující účinky. Zajímá vás, jaké?

Málokdo z nás pohlíží na moře jako na oázu zdraví, přitom účinky pouhého pobytu u moře, dýchání přímořského vzduchu, bosé chůze po písku a plavání ve slané vodě, významně prospívají našemu organismu.

Jak je známo, slaná voda škodí vlasům, které při zvýšeném kontaktu se slanou vodou ztrácejí hebkost, vysychají a mohou se začít lámat. Je to ale jen velmi malá daň, kterou můžete při pravidelné večerní vlasové masce či šetrném balzámu úplně odstranit. Ale pozor, mořské bahnomá pro vlasy naopak velmi blahodárné účinky, neboť je plné vápníku a hořčíku. Stejně tak má bahno příznivý vliv i na bolesti svalů a kloubů – uvolňuje svalové napětí.

Vaše pleť vám bude ale za pobyt u moře ohromně děkovat. Během pár dnů poznáte, jaké má příznivé účinky na kvalitu kůže. Různé aknózní projevy se zmírní a případná jiná kožní onemocnění či ekzémy jakbysmet. Působení mořských solí a minerálů (sodíku, vápníku, hořčíku, bromu a jodu) také urychlí hojení ran a tvorbu buněk.

A to není ani zdaleka všechno. Zatímco se věnujeme romantickým procházkám na pobřeží, slaný mořský vzduch nám pomáhá pročišťovat plíce od hlenů, díky čemuž se nám lépe dýchá. Proto se tak pobyt u moře doporučuje alergikům a astmatikům. A při odpoledním vyhřívání na sluníčku nám zase sluneční paprsky urychlují látkovou výměnu. No řekněte, nedá se moře nazvat přímo rájem?

Celkový pobyt v přímořském prostředí má pozitivní dopad na psychiku. Na dovolenou si s sebou proto rozhodně nepřibalujte pracovní problémy a resty, ty by zabraly příliš mnoho místa a zatížily vám nejen kufr, ale především mysl. Je to pro vás příležitost, kdy se vaše duše a zdraví můžou stát centrem vaší pozornosti, tak to nepodceňte a věnujte se pouze sami sobě a komunikaci se svými dovolenkovými společníky, které během roku možná občas zanedbáváte.

Při ponoření do mořské vody naše tělo vstřebává všechny látky, které moře nabízí. Například hořčík, který zpomaluje stárnutí kůže, jód, který je velmi důležitý pro činnost štítné žlázy, nebo vápník, jakožto základní složku kostí a zubů, ale i ochránce před infekcemi. Minerály na sebe navíc dobře vážou vodu, a tím dostatečně hydratují naši pokožku.

A ani tohle není všechno! Naše tkáně také u moře dokážou lépe hospodařit s kyslíkem, a tím dochází k odstranění únavy a stresu. Přímořská síla slunce zase zabraňuje virům v dalším množení a opalování posiluje naši imunitu. Dokonce i s vysokým tlakem a poruchami štítné žlázy vám mořská voda a vzduch mohou výrazně pomoci.

A když už budete u moře, určitě neodolejte mořským dobrůtkám, které vaše zdraví také jedině podpoří. Tak na co čekáte? Sbalte kufry, ať vám horké přímořské paprsky neuniknou!

Více naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 1.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,750 23,930
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma