Dnes je středa 3. prosince 2025., Svátek má Svatoslav
Počasí dnes 1°C Zataženo

Do Beskyd přijelo hodně lidí, většinou na pěší túry

19. 1. 2014 – 17:38 | Tip na výlet | Michal Polák |Diskuze:

Do Beskyd přijelo hodně lidí, většinou na pěší túry
Lysá hora, Beskydyzdroj: Isifa.com

Do Beskyd přijelo o víkendu hodně lidí, většina z nich ale jako pěší turisté, protože lyžovat se v těchto dnech dá jenom ve dvou areálech v Bílé na Frýdecko-Místecku. 

"Na to, že není sníh, i nějaké úrazy byly. Většinou lehké, jeden těžší byl na Bílé," řekl dispečer. Teploty na horách se pohybovaly od čtyř do osmi stupňů Celsia a vál silný vítr. "Podmínky k lyžování jsou omezené, technického sněhu je v areálech tak do 20 centimetrů. Přírodní sníh je jenom na Lysé hoře, tam je sedm centimetrů zmrzlého sněhu," řekl Glajcar. 

Provozovatelé lyžařských středisek doufají, že příští týden začne mrznout a budou moci zasněžovat sjezdovky. Jaroslav Vrzgula z areálu Ski Bílá řekl, že víkendová návštěvnost odpovídala počasí a byla slabá. Mezi lyžaři bylo hodně dětí. "V sobotu byla návštěvnost velmi slabá, dneska to bylo lepší, hlavně zásluhou toho, že v Polsku začaly na mnoha místech prázdniny. Školy přijely do hotelů do Beskyd a nemají kde lyžovat, tak přijely k nám," řekl Vrzgula. I v příštím týdnu pojedou v areálu dvě sjezdovky a dětský lyžařský park. 

V areálu Ski Mezivodí byla o víkendu v provozu jedna sjezdovka se dvěma vleky a návštěvnost byla podle provozovatele Zbyňka Žáka průměrná. I přes nepříliš příznivé podmínky se i tam bude dál lyžovat celý týden. "Jedeme. Pořád budeme lyžovat. Bojujeme, ale ustojíme to," řekl Žák. 

Předchozí článek

Syrská opozice chce jednat o míru, Asad odmítá odejít

Následující článek

Chelsea porazila Manchester 3:1 zásluhou hattricku Eto'a

Nejnovější články