Dnes je pátek 15. ledna 2021., Svátek má Alice
Počasí dnes 0°C Sněhové přeháňky

Do Karlových Varů nejen na festival

Do Karlových Varů nejen na festival
zdroj: Archiv

Západočeské lázeňské město s léčivými minerálními prameny právem patří k těm nejkrásnějším Evropě. Výlet do Karlových Varů ocení nejen lázenští turisté, ale i milovníci architektury. Bez ohledu na zájmy nebo věk, vedou kroky návštěvníků města nejčastěji k Vřídelní, Zámecké a Mlýnské kolonádě. Celé město i okolí z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout z rozhledny Diana, ke které se dostanete buď pěšky po lázeňských stezkách nebo lanovou dráhou, která  vozí hosty z kolonády na Dianu již více než 100 let.

Zajímavá místa, které byste při návštěvě Varů neměli minout

Vřídelní kolonáda, vybudována v roce 1975 obklopuje Vřídlo, které je nejteplejším a nejvydatnějším pramenem v Karlových Varech. Promenádní hala je otevřena každý den, můžete si zde nabrat vřídelní vodu, případně si koupit občerstvení nebo suvenýry. Mlýnská kolonáda je největší lázeňskou stavbou v Karlových Varech. Stěny této kolonády zdobí alegorické reliéfy a na střeše se nachází 12 soch představujících dvanáct ročních období. Můžete si zde ochutnat celkem šest pramenů. Tip: Přehled všech kolonád a praktické informace.

karlovy vary zdroj: Archiv Vřídelní kolonáda: © Bubinga / Turistika.cz

Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla poznáte už z dálky, jeho pozlacené kopule rozhodně nelze přehlédnout. Uvnitř se nachází bohatá výzdoba i reliéf ruského cara Petra Velikého. Tento kostel byl vybudován v letech 1893 – 1898 a je inspirován chrámem v Ostankinu nacházejícím se nedaleko Moskvy. Více o kostelech a památkách najdete v příspěvku na Turistika.cz.

karlovy vary zdroj: Archiv Pravoslavný Kostel Sv. Petra a Pavla © Bubinga / Turistika.cz

Výletní areál a rozhledna Diana vám nabídne nejkrásnější vyhlídku na celé Karlovy Vary. Je oblíbeným výletním cílem místních lidí, návštěvníků města i lázeňských hostů.  Nachází na Výšině přátelství nad Grandhotelem Pupp. Postavena byla v roce 1914. Na vyhlídku ve výšce 35m se můžete vyvézt bezbariérovým výtahem. Vstup na rozhlednu je zdarma. Vedle rozhledny byla ve stejném roce vybudována lovecká chata. Dnes je v ní restaurace Diana s lesní terasou a vyhlášenou kuchyní. Navštívit zde můžete i unikátní Motýlí dům - tropickou zahradu s více jak 400 živými exotickými motýly. U lovecké chaty je i minizoo. Především děti zde obdivují poníky, kamerunské kozy, čínská prasátka či pávy. Na vrchol se dostanete buď pěšky po značené stezce nebo lanovkou, která vyjíždí každých 15 minut a vozí turisty už více než 100 let. Zážitky a hodnocení turistů, videa a praktické informace najdete v příspěvcích o výletním areálu Diana na Turistika.cz.

karlovy vary zdroj: Archiv Výletní areál Diana © prinnss / Turistika.cz

Jan Becher Muzeum láká každoročně tisíce milovníků bylinného likéru, kteří chtějí proniknout do jeho pestré, pozoruhodné a často pohnuté minulosti. Kromě expozice historických exponátů spjatých s Becherovkou navštívíte během prohlídky některé z původních výrobních a sklepních prostor, zhlédnete unikátní film natočený pro Becherovku bratry Cabanovými a ochutnáte několik specialit z muzejního baru. V muzeu se dozvíte spoustu zajímavostí z historie a výroby a také můžete zakoupit suvenýry. Více o muzeu a prohlídce.

karlovy vary zdroj: Archiv Jan Becher Muzeum © Jan Becher Muzeum / Turistika.cz

Muzeum sklárny Moser a sklářská huť – jedny z nejkvalitnějších skleněných výrobků světa jsou vyráběny právě zde. V muzeu se dozvíte spoustu informací z historie sklárny, trvající více než 150 let, ale i ze současnosti. Doporučujeme také návštěvu Sklářské hutě Moser, kde uvidíte mistry skláře, jak přeměňují žhavou masu skla v jedinečný výrobek. Ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem a zažijete neopakovatelnou atmosféru tvůrčí ruční práce. Více u muzeu a sklářské huti Moser.

karlovy vary zdroj: Archiv Návštěvnické centrum Moser  © Moser / Turistika.cz

Věděli jste …. že na rozhlednu Diana vede 150 dřevěných schodů točitých proti směru hodinových ručiček?

Zdroje:
turistika.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,260
USD 21,620 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma