Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Do Londýna na zmrzlinu z mateřského mléka

Do Londýna na zmrzlinu z mateřského mléka
zdroj: Archiv

O zmrzlinu z mateřského mléka rozšířila dnes svou nabídku londýnská zmrzlinárna Icecreamists. Jedna porce sice stojí nekřesťanských 14 liber (420 korun), ale zakladatel podniku Matt O´Connor věří, nebo spíš asi doufá, že zákazníkům bude i tak chutnat.

Mléko k výrobě nové pochoutky, pojmenované Baby (ne Lady) Gaga, poskytly ženy, které odpověděly na inzerát zveřejněný na specializovaném internetovém fóru pro matky. Pro začátek jich bylo patnáct.

Nadšené matky
Agentura Reuters citovala jednu z nich, pětatřicetiletou Victorii Hileyovou, která řekla, že kdyby dospělí lidé věděli, jak je mateřské mléko chutné, chtělo by mnohem víc mladých maminek své děti kojit.

"Co může být přirozenějšího než čerstvé mateřské mléko ve zmrzlině? A pro mě je to taky cesta, jak bojovat s recesí - co je špatného na tom, když využiju svých zdrojů pro trochu peněz navíc?" prohlásila Hileyová.

Chutná a bio

Nový druh zmrzliny prý ochutnala - "a je velice, velice chutná, opravdu se rozplývá v puse".
Ingredience zahrnují kromě mateřského mléka ještě madagaskarskou vanilku a citronovou kůru.

"Jde o čistý, organický a naprosto přirozený výrobek. Právě dnes ráno jsem si Baby Gaga dal a cítím se skvěle," řekl majitek podniku O´Connor. Jen aby mu pak po ní nenarostla prsa...

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma