Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Eisacktal – lyžování, kultura a odpočinek

Eisacktal – lyžování, kultura a odpočinek
Placeholder | zdroj: Tisková zpráva

Jihotyrolské údolí Eisacktal/Valle Isarco v zimě – to je podařená směsice města a venkova, kultury a kulinářského požitku, sněhu a aprés-ski. Lyžařská sezóna zde odstartovala už začátkem prosince a potrvá až do začátku dubna.

Rozmanitost zimních aktivit, kterou nabízí údolí čtyř ročních období, je jedinečná: tři slunečné lyžařské oblasti Rosskopf/Montecavallo, Ratschings-Jaufen/Racines-Giovo a Ladurns/Ladurno v okolí starého města Sterzing/Vipiteno, spojeného s působením rodiny Fuggerů, jsou pro zimní radovánky všeho druhu jako stvořené.

Kolem Brixenu/Bressanone, nejstaršího města Jižního Tyrolska se svými početnými kunsthistorickými poklady, leží Plose, Gitschberg a Jochtal – tři nejatraktivnější areály proslulé oblasti Dolomiti Superski.

„Domácí hora" Brixenu

Plose je dá se říct „domácí horou" města Brixen. Tento dvou a půl tisícový velikán je pro mnohé i horou nejoblíbenější. Plose je synonymem pro nádherný výhled, skvělé sjezdy a mnoho, mnoho slunce. Přestože na Plose nikdy není prázdno, nemusíte se obávat hektických návalů. Tady si zalyžujete skutečně podle svého tempa a nálady.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Na své si tu přijdou jak začátečníci, kteří se s tajemstvím bílého sportu teprve seznamují, tak špičkoví lyžaři, kteří nemají lyžařského vzrušení nikdy dost. Navíc si z hory Plose sjedete nejdelší sjezdovku celého Jižního Tyrolska – černou sjezdovku Trametsch v délce 9 km padající do údolí.

Brixen není vyhnanství

Pro Čechy je Brixen spojen s nedobrovolným pobytem Karla Havlíčka Borovského, básníka a bojovníka za českou vlast. Brixen byl po několik let (1851 – 1855) jeho nuceným bydlištěm. První týdny svého vyhnanství strávil v hotelu Elephant. Poté pobýval v domě zvaném Kellerhäusl, který je v současnosti soukromým majetkem. Přesto jsou zde umístěny dvě pamětní desky, velká v italštině a češtině a malá v němčině.

Ve všech šesti lyžařských oblastech se starají zasněžovací zařízení o to, abyste měli až do jara ze sněhu opravdový požitek. Do Eisacktalu se od severu za zimními radovánkami dostanete docela jednoduše přes brennerskou dálnici.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Acquarena Brixen

Ideálním místem, kde uvolníte tělo po náročném dni na sjezdovce při vykrajování obloučků, je právě vyhlášené wellness centrum Acquarena Brixen, které je považováno za jedno z nejlepších v celé oblasti Jižního Tyrolska/Südtirol. Více informací o otevírací době a atrakcích najdete na www.acquarena.com.

Praktické informace:

Ubytování: www.suedtirol.info/balicky

Více informací o střediscích údolí Eisacktal hledejte na www.eisacktal.com nebo na www.suedtirol.info.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma