Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Filmová Indie v Praze: Osmý ročník Festivalu bollywoodského filmu

Filmová Indie v Praze: Osmý ročník Festivalu bollywoodského filmu
zdroj: Archiv

Za těch několik ročníků konání festivalu se z Bollywoodu stal trend, móda a fenomén. Dokonce i ti, kteří stále ještě neviděli jediný indický film, mají dnes už názor na tance, příběh či délku

Vedle rostoucí popularity Bollywoodu se ovšem i samotná Indie chystá na roli světové velmoci. Indické hvězdy už úplně běžně jezdí natáčet do Londýna, Sydney, New Yorku, ale i do Prahy. Jihoasijská kinematografie, která rozsahem konkuruje americkému Hollywoodu, neustále potvrzuje, že má co nabídnout.

Ve dnech 11.-16. října budou diváci v pražském kině Světozor moci zhlédnout kromě bollywoodských filmů také krátké dokumentární filmy nezkresleně popisující životy běžných lidí v Indii. Tyto filmy zároveň soutěží o Cenu diváků pro nejlepší krátký film (více o dokumentární sekci zde).

Indie není jen o Bollywoodu…

Výběr hindských, tamilských, marátských či bengálských filmů, hraných i dokumentárních, by měl dát dostatečně najevo, že Indie není jen o Bollywoodu…

Slavnostní zahájení festivalu proběhne v pondělí ve 20:15, ale promítání začne již od 17:15 ve Velkém sále kina Světozor. Určitě bude z čeho vybírat a každý si najde ten svůj šálek „masaly“.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma