Heathrow odbavilo rekordní počet cestujících

- Do světa autor: Danica Klein

Londýnské letiště Heathrow odbavilo v červenci rekordních 6,9 milionu cestujících. Meziročně se počet pasažérů v prvním prázdninovém měsíci zvýšil o 2,5 procenta.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Poslední červencový den si také připsal rekord v počtu odbavených cestujících za jeden den. Vyplývá to z prohlášení firmy BAA, která letiště provozuje. Heathrow je nejvytíženějším letištěm v Evropě.

Omezení kapacity

Počet domácích turistů se meziročně snížil o 13 procent, hlavně kvůli omezení kapacity přepravy aerolinek o 16 procent. Tento výpadek však vyrovnal růst cestujících do zahraničí. U letů do Severní Ameriky počet cestujících stoupl o 5,4 procenta a u cestujících na trasách mezi Londýnem a Brazílií vzrostl o 80 procent.

Pět letišť v Británii provozovaných BAA odbavilo v sedmém měsíci 11 milionů cestujících, což byl meziroční nárůst o 0,8 procenta. Zvýšil se počet pasažérů na skotských letištích v městech Glasgow, Edinburgh a Aberdeen.

Počet cestujících na dalším londýnském letišti Stansted se však snížil o 7,2 procenta, píše se na internetových stránkách BBC. BAA nevysvětlila, proč na letišti Stansted počet cestujících klesl. Stansted využívají hlavně nízkonákladové aerolinky pro lety na kratší vzdálenost.

Tagy: cestování letiště

Zdroje: ČTK