Dnes je pondělí 27. září 2021., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Hledáte jedinečné zážitky? Jeďte do Patagonie

Hledáte jedinečné zážitky? Jeďte do Patagonie
zdroj: tisková zpráva

Londýn, Paříž či Chorvatsko už vás nebaví? Jestli hledáte něco nového, kde zažijete dobrodružství, vydejte se do argentinské Patagonie. Co uvidíte a proč stojí Patagonie za to, se dozvíte v tomto článku.

Patagonie je území na samém jihu Jižní Ameriky. Z větší části se rozléhá v Argentině, část ale patří i Chile. Je vytouženým cílem horolezců, zejména pro prvovýstupy. Tato krajina modrých jezer, zasněžených štítů hor a ledovců nabízí hodně k vidění. Bez cestovního pojištění sem ale cestu raději neriskujte. Civilizací téměř nedotčená příroda skrývá i nástrahy, které vám dovolenou mohou proměnit v katastrofu. Před cestou si tak sjednejte cestovní pojištění online a vybavte se pořádnou obuví a oblečením. Co můžete v Patagonii vidět?

Ohňová země
Souostroví jižního cípu Jižní Ameriky nazývající se Ohňová země je rozdělené mezi Argentinu a Chile. Počítejte na něm s nevyzpytatelným počasím. To se tady mění ze slunečného na deštivé během několika minut. Pokud se vám ale poštěstí, budete mít nádherný výhled na kanál Beagle i zasněžené Andy. Na vyjížďce po průlivu můžete spatřit velryby a obdivovat maják na konci světa – poslední záchytný bod na cestě k Antarktidě.

Falklandy
Falklandy jsou rájem pro biology a skvělým místem na čundr. Žije zde velké množství malých živočichů, ale nejvíce se sem chodí pozorovat tučňáci. Navíc jsou místem bez světelného smogu, proto nabízejí neobyčejný zážitek z pozorování hvězd, planet i mléčné dráhy. V hlavním městě Stanley si zamluvte průvodce, který vás vezme do hor a poví vám příběhy o bojích, které se v nich odehrávaly.

Ushuaia
Město na konci světa – Ushuaia – je nejjižnější město na světě. Je výchozím bodem pro cesty do Ohňové země a vyplouvá odsud i ledoborec do Antarktidy. V Ushuaie si zajděte do Muzea na konci světa. Horskou turistiku si tu užijete také, například několikahodinovým výstupem na ledovec Martial. Navíc, jestli se tu ocitnete v srpnu, naskytne se vám příležitost obdivovat ledové sochy, které se tu tesají v rámci každoroční soutěže.

Los Glaciares
Chráněné území Los Glaciares v Santa Cruz je nejvýznamnějším národním parkem Argentiny. Je tu 47 ledovců, z kterých jsou významné Upsala, Perito Moreno nebo Spegazzini. V Los Glaciares je poměrně rozvinutá turistika a najdete tu mnoho značených tras. Je to také ideální místo na výstupy. Pověst nedostupného vrcholu má Cerro Fitz Roy, nejvyšší vrchol Los Glaciares. Pozor si tu dejte na strmé žulové stěny, které umožní výstup jen několika horolezcům ročně. Jdete do toho?

Jezero Nahuel Huapi a Mascardi
Jezera v Patagonii se vyznačují překrásnou modrou barvou. Přesně takové je i jezero Nahuel Huapi. Toto horské jezero leží v blízkosti Bariloche – nejdůležitějšího města v oblasti Lagos. Z jezera Mascardi, kterému dominuje ostrov ve tvaru srdce, se můžete vydat na vrchol ledovce Cerro Tronador. Jistě vás zaujme zejména díky ledovcům, které jsou obarvené sopečnými výbuchy.

Tak co myslíte? Stojí Patagonie za to? Říká se, že ten, kdo jednou Patagonii navštíví, jí naprosto podlehne. Nedotčená příroda, milí lidé i možnost vidět různé druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí dělají z Patagonie ráj pro všechny milovníky přírody. Pokud se ale rozhodnete konec světa navštívit, doporučujeme mít dobré boty na horskou turistiku, oblečení do různého počasí (nikdy nevíte, kdy se hodí svetr nebo teplá bunda) a cestovní pojištění.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,600 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma