Dnes je neděle 16. května 2021., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 9°C Dešťové přeháňky

Články autora

Inzerce

Komerční sdělení

Pod 7 kilo aneb Co si sbalit na dovolenou s batohem na zádech?

Inzerce 4. 3. 2021 INZERCE
Cestování na vlastní pěst a jen s batohem na zádech je plné náhodných setkání, nečekaných odboček a zážitků, které ve vzpomínkách jen tak nevyblednou. Ať už vyrazíte jen k našim slovenským sousedům, nebo chcete projít křížem krážem celou Asii, s našimi praktickými tipy si batoh na takový nezapomenutelný výlet sbalíte levou zadní.
Komerční sdělení

Jaký zvolit dron na cesty, aby byl výsledek perfektní

Inzerce 24. 2. 2021 INZERCE
Bez cestování si už život neumíme ani představit. Stalo se jeho přirozenou součástí, protože nabízí možnost odpočinout si od každodenního shonu v práci a doma. Díky cestování poznáváme nové krajiny a získáváme nezapomenutelné zážitky. Ty jsou znásobeny tím, když si je zvěčníme kamerou nebo fotoaparátem zavěšeným na dronu. Používáte na svých cestách také drony?
Komerční sdělení

Světový den paelly - 20. září

Inzerce 18. 9. 2020 INZERCE
Vůně a chutě Španělska je možné si užívat tento týden a hlavně pak 20. září při akci, která bude oslavovat španělské tradiční jídlo - paellu. Datum není vybráno náhodně na měsíc září, protože se shoduje se sklizní hlavní složky - rýže. Centrem oslav ve Valencii se stane náměstí Plaza del Ayuntamiento. Po celý den zde budou probíhat kuchařská show, ochutnávky mnoha druhů paelly a další akce.
Komerční sdělení

Pět méně turistických pláží na Bali

Inzerce 27. 8. 2020 INZERCE
Bali je nejnavštěvovanější ostrov v indonéském souostroví. Malý ostrov s více než 4 miliony obyvatel je po desetiletí turistickým favoritem. Široké pláže na jihu a nespočet rýžových polí v pozadí se sopkami přitahují miliony zahraničních turistů.
Komerční sdělení

Indický ráj – Andamany a Nikobary

Inzerce 15. 7. 2020 INZERCE
Většina cestovatelů, kteří v Indii zavítají k moři, už znají známé plážové destinace jako je Goa nebo Kerala. Málokdo však zná Andamanské ostrovy, indický ráj uprostřed oceánu. Rozlehlé pláže s bílým pískem, exotická zelená příroda, čerstvé ovoce a tyrkysové moře s fantastickými korálovými útesy, neuvěřitelný podmořský svět, slunce a palmy. Že jste o Andamanech ještě neslyšeli?
Komerční sdělení

Proč není sever Austrálie ideální plážová destinace?

Inzerce 8. 6. 2020 INZERCE
Pokud plánujete dovolenou v Austrálii, jistě máte na cestovatelském seznamu operu v Sydney, ikonické Uluru, ale také Velký Bariérový útes nacházející se v blízkosti deštného pralesa Daintree na samé severu Austrálie.
Komerční sdělení

Hoa Lu – město, kde se začaly psát dějiny vietnamského státu

Inzerce 18. 5. 2020 INZERCE
Zhruba 90 km jižně od Hanoje se rozkládá provincie Ninh Binh. Provincie se proslavila především malebnými oblastmi vápencových hor a rýžových polí, kolem kterých lze proplouvat na lodičkách. Ve zdejší krasové krajině se ale neukrývají jen zajímavá zákoutí a jeskyně, ale i několik kulturně-historických památek. Bezesporu tou nejvýznamnější památkou je Hoa Lu – první vietnamské hlavního město.
Cestování

Poznejte LOTUS TOWER v Kolombu na Srí Lance

Inzerce 7. 4. 2020
Je ikonická a majestátní věž ve tvaru lotosového květu, který vyčnívá skrz městskou krajinu Kolomba, dodává městu zářící půvab a také odráží kulturu a dědictví celé Srí Lanky. Lotus Tower (v sinhálštině známá jako „Nelum Kuluna“) je považována za velmi působivý přírůstek mezi městská panoramata v celém Kolombu a stala se tak nejvyšší věží Jižní Asie, která zahrnuje nejmodernější technologie i telekomunikační zařízení.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,430 25,530
USD 20,930 21,070
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma