Holiday World ve znamení Dominikánské republiky

- Do světa autor: Danica Klein

Partnerskou zemí letošního 21. ročníku veletrhu Holiday World bude Dominikánská republika. Návštěvníkům předvede exotické tanečnice a tanečníky, tamní kuchyni a nebudou chybět ochutnávky rumu či doutníků. Celkem se veletrhu zúčastní 870 vystavovatelů z 50 států. Na tiskové konferenci to dnes řekl manažer veletrhu Libor Patočka z pořádající společnosti Incheba Praha.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Dominikánská republika chce na veletrhu nalákat do země další návštěvníky. Podle ředitelky Národního turistického úřadu Dominikánské republiky Leily Boasier-Budecker jich loni do země z České republiky přicestovalo 6350, jejich počet se meziročně zvýšil o šest procent. Celkem přivítali Dominikánci více než 4,3 miliony turistů. "Musíme pracovat na tom, abychom turistům z České republiky představili to nejkrásnější z naší země, aby ten růst i nadále pokračoval," řekla Boasier-Budecker.

Novinkou na veletrhu budou vystavovatelé ze zemí společenství ACEAN, tedy z Indonésie, Malajsie, Filipín a Thajska. K dalším exotickým zemím, které se na akci představí, patří Kuba, Tanzanie, Seychely, Brazílie, Srí Lanka či Namibie.

Blíže k lidem

Souběžně s Holiday World se uskuteční veletrhy Top Gastro 2012, Golf Show 2012 a festival World Film 2012. Golf Show se až do nynějška konalo samostatně. "Golf se tak třeba dostane blíže k lidem, kteří k němu mají z nějakého důvodu odstup," uvedla spolupořadatelka akce Amara Zemplinerová. Golf Show představí kromě možností cestování za tímto sportem i golfové vybavení a oblečení.

V rámci Top Gastro se uskuteční mimo jiné volba Cukráře roku, soutěž o Mistra kávy a své umění předvede známý kuchař Emanuel Ridi. Ve spolupráci s Agrární komorou a Czech Tourismem bude prezentován projekt Regionální potravina.

Veletrhy se konají 9. až 12. února na výstavišti v pražských Holešovicích. World Film se uskuteční 11. a 12. února v hotelu Pyramida a v GOJA Music Hall. Kromě projekce filmů se na něm uskuteční výstavy s cestovatelskou tematikou, besedy s cestovateli a bude tam i cestovatelské knihkupectví.

Tagy: cestování exotika

Zdroje: ČTK