Hory zažívají nápor silvestrovských turistů

- Tip na výlet autor: Danica Klein

Jihočeská lyžařská střediska už zažívají nápor rekreantů, kteří na horách hodlají strávit Silvestra. Ubytovací zařízení se v těchto dnech začínají naplňovat. Provozovatelé lyžařských středisek očekávají, že většina rekreantů přijíždí na hory na prodloužený víkend, který skončí až 1. ledna.

Hory na Silvestra

Hory na Silvestra,zdroj: Archiv

Ve Skiareálu Lipno už zaznamenali vyšší nápor během vánočních svátků, tehdy jej navštívilo denně zhruba tisíc lyžařů. Ještě vyšší číslo očekávají na Lipně v těchto dnech. "Přichází další nájezd turistů, kteří předčasně přijedou slavit Silvestra. Očekáváme, že o prodlouženém víkendu tu bude více návštěvníků než doposud," řekl mluvčí Skiareálu Lipno Jiří Falout. 

Dodal, že ve středisku panují dobré podmínky pro lyžování. Na šesti kilometrech upravených sjezdovek leží zhruba půl metru sněhu. 

Prodloužený víkend

Bez obav mohou lidé vyrazit i na Zadov a Churáňov. V noci na dnešek tam napadla nová vrstva vlhkého sněhu. "Pokud ještě další přibude, zahájíme v pátek provoz i na Nových Hutích," uvedl vedoucí provozu zadovského areálu Petr Vondraš. 

Podle něj se pomalu plní i kapacita ubytovacích zařízení v okolí. Hlavní nápor přijde asi v pátek. "To začnou lidé přijíždět ještě ve větším počtu na prodloužený silvestrovský víkend," řekl Vondraš. 

Na Kvildu už většina rekreantů, kteří tam budou trávit příchod roku 2013, dorazila. "Řada lidí přijela už ve středu, další se objevují dnes. Kapacita ubytování bude brzy naplněna na 100 procent," uvedl Richard Jirouš ze Ski Kvilda. 

Výrazné oteplení na horách už prý skončilo. Také na Kvildě ve středu a dnes připadl nový sníh. Na sjezdovce jej leží v kombinaci s umělým asi půlmetrová vrstva. "Běžkaři se mohou vydat na Horskou Kvidlu, Bučinu nebo k Pramenům Vltavy. Ale všechny šumavské stopy ještě kvůli nedostatku sněhu stále sjízdné nejsou," řekl Jirouš.

Tagy: turiste Nový rok Jižní Čechy oslavy Silvestr

Zdroje: ČTK