Hradecký Rock for People začíná

- Tip na výlet autor: Danica Klein

VIDEO. Ve Festivalparku v Hradci Králové dnes v poledne začne oficiální část festivalu Rock for People. Na hlavní scéně se představí první hvězdy 18. ročníku, mezi které patří kapely Franz Ferdinand, The Prodigy nebo anglický rapper Example. Domácí scénu zastoupí Visací zámek, Blue Effect nebo Tata Bojs. Festival potrvá do 6. července a pořadatelé očekávají až 30.000 návštěvníků.

V dřevěném šapitó s názvem Magic Mirrors dnes také zazní hity souborů Nerez a Neřež Zdeňka Vřešťála, s nímž jako host vystoupí první slovenská Superstar Katka Koščová, která zazpívá pěvecké party Zuzany Navarové. Vedle toho muzikanti kolem Vřešťála připravili pro návštěvníky Rock for People rekonstrukci dobové estrády televize NDR Ein Kessel Buntes s živou kapelou a zpěváky. Více informací k programu se nachází na www.rockforpeople.cz.

Letošní ročník oblíbeného hudebního festivalu zahájil úterní večírek pro nedočkavé, na který podle pořadatelů dorazilo přibližně 14.000 lidí. Neodradil je ani déšť a následné bláto a louže v areálu festivalu.

Psali jsme: Rock for People začíná. Hradec je na nápor fanoušků připraven

Tagy: festival zpevaci

Zdroje: ČTK