Já chci slona

- Cestování autor: red

Polský turista, který snil o tom, že uloví v Africe slona, zažaloval cestovní kancelář. Ta ho podle jeho názoru poslala do té části kontinentu, kde žádní nejsou. Přes veškerou snahu se mu totiž nepovedlo s žádným tlustokožcem setkat.

Společnost Jaworski Jagdreisen se sídlem v Německu, která organizuje zájezdy obohacené o lov zvířat, tvrdí, že v oblasti Zimbabwe, kam s ní Polák, nazývaný jen jako Waldemar vycestoval, sloni určitě jsou.

Soud na exkrementy

Svědčí o tom podle ní minimálně to, že tam jsou k vidění jisté biologické  stopy, které podle velikosti těžko mohou patřit jinému zvířeti. "Pokud vím, "lovec viděl na daném místě sloní exkrementy", cituje list  Rzeczpospolita majitele cestovní kanceláře.

I když cestovní kancelář poskytla zklamanému polskému lovci další zájezd, během něhož se mu už podařilo zabít sloního samce, ten stále trvá na odškodnění za první neúspěšnou cestu ve výši 130.000 dolarů (2,2 milionu korun).

O oprávněnosti Waldemarova požadavku bude podle listu rozhodovat 15. února soud. Zda k němu cestovní kancelář přinese na potvrzení svého tvrzení jako předmět doličný i vzorek exkrementů není známo.

Zdroje: ČTK