Jedlíci míří do Meziříčí. Blíží se devátý ročník obřího Gulášfestu

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Na 30 druhů guláše provoní v polovině července Valašské Meziříčí. Kromě klasických hovězích, zvěřinových, vepřových či vegetariánských gulášů na jídelníčku Gulášfestu budou také novinky, které si ale kuchaři prozatím nechávají pro sebe.

Protože si mnoho lidí nedovede představit guláš bez zlatavého moku, pořadatelé slibují pět značek piva, sdělila mluvčí tamní radnice Vendula Králová. Letošní třídenní Gulášfest odstartuje ve čtvrtek 14. července na fotbalovém stadionu ve Valašském Meziříčí.

Prostor místním

"Vloni jsme připravili 33 druhů gulášů, dva roky zpátky dokonce 38 druhů. Nejde nám však o počet, ale o kvalitu gulášů. Proto jsme i pro letošní ročník vytvořili seznam těch nejžádanějších, včetně nějakých novinek. A vyšel nám zaokrouhlený počet 30," řekl Emil Nečas z pořadatelské firmy.

O zábavu se postará více než 20 českých i slovenských kapel. Zřejmě největšími taháky budou ve čtvrtek skupiny Deep Purple revival nebo Premiér. V pátek to na pódiu rozjedou zpěváci Aleš Brichta a Michal Hrůza se svými kapelami.

Poslední festivalový den bude ve večerních hodinách patřit kapelám Metalinda a UDG. "Necháváme však prostor také meziříčským skupinám," konstatoval Nečas.

Úctyhodných pět porcí

Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o adrenalin v podobě lunaparku, ani o již tradiční dvě soutěže. V pátek v 18:00 bude vyhlášena soutěž o největšího jedlíka guláše.

"Uvidíme, zda bude překonán rekord z roku 2008, kdy soutěžící za pět minut spořádal úctyhodných pět porcí guláše," poznamenal Nečas. V sobotu pak bude odborná porota hledat ten nejlepší valašskomeziříčský guláš.

Tagy: jídlo tip gastronomie

Zdroje: ČTK