Jen pro bílé (blondýnky)

- Cestování autor: red

Litevská společnosti Olialia (vyslov Ó-lala) oznámila plán vybudovat na Maledivách speciální turistické letovisko, jehož obsluha bude výhradně blond. Dopravu z Evropy mají zajišťovat charterové lety s blonďatou posádkou včetně pilotů, napsala na svém webu britská BBC.

Firma Olialia, která v Pobaltí provozuje řadu podniků od počítačových firem po hudební vydavatelství, má ve vedení jen samé blondýny. Šéfka firmy Giedre Pukieneová prý bojuje proti předsudkům o přihlouplých blondýnách celou svou osobností.

Místní síly

Maledivský projekt představila na zvláštní prezentaci, na niž měli přístup jen světlovlasí hosté. Agentura AP plánu Pukieneové moc šancí nedává.

Podle maledivských zákonů totiž musí zahraniční podnikatelé nejméně z poloviny zaměstnávat místní síly. A na ostrovech v Indickém oceánu mnoho blondýn nemají.

Vlasová diskriminace

Mnozí navíc plán považují za "rasistickou" diskriminaci černovlasých. V samotné Litvě se nyní vede diskuse, zda pracovní místa vyhrazená blondýnám neodporují legislativě Evropské unie.
Olialia zakončila loňský rok se ziskem pět milionů dolarů (přes 87 milionů korun). Letovisko na Maledivách chce otevřít v roce 2015.

Jestli tedy do té doby nezkrachuje kvůli nedostatku blonďatých klinetů či klientek.

Zdroje: ČTK