Korutanská jezera už slaví příchod léta!

- Cestování autor: Jan Janula

Pusťte sem slunce! Korutany, prosluněná jižní strana Alp, oficiálně otevírají letní sezónu 2011. Příchod léta na krásných korutanských jezerech se neobejde bez hudebních, kulinářských a sportovních akcí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Korutanské slunce se ukazuje z té nejlepší strany. Je příjemně teplo a jezerní terasy jsou připraveny přivítat milovníky slunečních paprsků. Příroda hraje všemi barvami a dávno už se probudila ze zimního spánku. A hosté tady, v nejjižnější rakouské spolkové zemi, mohou příjemně prožít začátek sezóny. Na programu je požitek z jezer – s hudbou, dobrým jídlem a sportem.

Wörthersee jako jeviště

Od 29. dubna do 1. května 2011 lákají tisíce návštěvníků na legendární jezerní festivaly v Klagenfurtu, Pörtschachu, Veldenu a Maria Wörth známé hvězdy jako Francine Jordi, Andy Borg, Monique, Die Stoakogler, die Zellbergbuam a Nino de Angelo.

Všude je vstup zdarma, takže můžete pohodlně na kole objíždět všechna jeviště. Výhled na křišťálově čisté Wörthersee a množství občerstvovacích stanic udělá ze 40 km dlouhé cesty kolem jezera ryzí požitek.

Také příjemná atmosféra plavby lodí na Wörthersee přitahuje nejen cyklisty. Z pohodlných nových lenošek je pěkný pohled na architekturu kolem jezera a sídla mezinárodních celebrit a prominentů.

Od 15. května 2011 patří Wörthersee zcela a pouze cyklistům, skateboardistům, běžcům, dětským kočárkům a pěším. Na už 15. ročníku akce „Wörthersee bez aut“ (Wörthersee autofrei) můžete natankovat palivo ke zvýšení kondice!

Jezero

Tyrkysová oslava Dne matek na Faaker See

Čtyřdenní „tyrkysové otevírání sezóny“ startuje ve čtvrtek 5. května 2011 v 17 hodin prvním selským trhem v obci Faak am See. Zážitek jistě umocní muzikanti a řemeslnící.

6. května 2011 se v Burgareně ve Finkensteinu setká gastronomie s klasickým jazzem. 7. května 2011 se postaví rodinné a sportovní týmy na start závodu „Tyrkysový Challenge“, kde se soutěží v lezení a jiných napínavých hrách.

Milovníky outdoorových sportů čekají velice pěkné ceny. Ukončení dne všichni oslaví s diskotékou rádia Ö3. V neděli se koná velká oslava Dne matek spolu se známým zpěvákem šlágrů Udo Wendersem..

„Všech devět“ na Klopeiner See

Špatná zpráva pro pecivály – na Klopeiner See se probouzí léto 2011. Od 19. do 22. května 2011 je k dispozici devět nových výletních cílů za celkovou cenu 9,90 eur.

Malí i velcí objevitelé mohou vklouznout do světa lesních divů (Walderlebniswelt), poslouchat švitoření 340 druhů ptáků v ptačím parku na Turnersee, užít si rozhledu z lanovky Petzen-Bergbahn.

Nebo se také projít historií v kláštěře St. Paul s korutanskou klenotnicí a barokní zahradou. Na slavnostech jižních Korutan v Rückersdorfu 21. a 22. května 2011 bude čtyřicet vystavovatelů servírovat domácí dobroty a představí regionální lidové zvyky a obyčeje.

Jezero

„Musik Ahoi“ na Ossiacher See

„Musik Ahoi“ se jmenuje akce, pořádaná od 27. do 29. května 2011 na Ossiacher See. Zahájení obstará 27. května 2011 skupina „Welken Nelken“ v extravagantní budově Steinhausu ve Steindorfu, podle hesla „léto v rytmu swingu“.

Korutanská hudební akademie (Carinthische Musikakademie), klášterní terasa kláštera v Ossiachu, koupaliště kempu v Annenheimu a loď na jezeře se stanou pódii pro koncerty, hudební dobrodružství pro děti a módní přehlídky současných lidových krojů firmy Kärntner Heimatwerk.

S kombinovanou jízdenkou Berg-See-Ticket za cenu 19,90 eur se speciálně pro zahájení sezóny otevírají jedinečné možnosti pokochat se kouzlem jezera při jízdě lodí po Ossiacher See a vychutnat si krásu Gerlizenských Alp z lanovky Gerlitzen Kanzelbahn. 29. květen 2011 je v okolí jezera Ossiacher See dnem bez aut.

Další informace: http://www.seenlust.at

Fotografie: www.media.kaernten.at