Dnes je pondělí 4. července 2022., Svátek má Prokop
Počasí dnes 29°C Dešťové přeháňky

Články autora

Jan Janula

Cestování

Podaří se někdy odhalit tajemství Stonehenge?

Jan Janula 30. 7. 2011
Zbytky megalitického objektu ve Stonehenge ležící poblíž anglického města Salisbury lákají nejen miliony turistů, kteří je každoročně jezdí obdivovat, ale i odborníky. Ti se zase přou o význam a účel této neobyčejné stavby.
Cestování

Jižní Čechy ve znamení Rožmberského roku

Jan Janula 17. 6. 2011
Asi málokdo z četných návštěvníků, kteří ve Valdštejnské jízdárně shlédli jedinečnou výstavu „Rožmberkové, rod českých velmožů a jejich cesta dějinami“ tuší, že je jen jednou z mnoha zajímavých akcí Jihočeského kraje v rámci letošního projektu „Rožmberský rok“.
Cestování

Kam na aktivní dovolenou? Do Trentina!

Jan Janula 16. 6. 2011
Počet lidí, kteří nejezdí na dovolenou odpočívat celodenním poleháváním na pláži, případně u hotelového bazénu rok od roku přibývá. I proto se staly takzvané aktivitní pobyty hitem v nabídce cestovních kanceláří.
Cestování

Úchvatný palmový háj ve španělském Elche

Jan Janula 15. 6. 2011
Palmeral de Elche neboli Palmový háj v Elche je jeden z největších palmových lesů v Evropě. V současné době je rozdělen na několik částí: městský park, zahrady Huerto del Cura, Huerto de la Torre, Hort del Gat, a další.
Cestování

Na Letné se běhalo pro Paraple

Jan Janula 13. 6. 2011
Téměř čtyři stovky závodníků – dětí, dospělých a psů běželi pro Paraple. Na Letné si lidé mohli také sami vyzkoušet například jízdu zručnosti na vozíku a zjistit s čím se denně potýkají vozíčkáři s poškozením míchy, kterým Centrum Paraple pomáhá.
Cestování

Kam v Madridu? Co třeba do muzea!

Jan Janula 10. 6. 2011
Madrid byl za metropoli Španělska možná vybrán i proto, že leží téměř v geografickém středu Pyrenejského poloostrova. Dnes „hostí“ přes tři miliony lidí, kteří žijí svým typicky jižním stylem, nikam až tak moc nepopíchají, čímž se liší od ostatních obyvatel světových velkoměst…
Cestování

Z Tetína až do Ameriky

Jan Janula 9. 6. 2011
Obec Tetín nedaleko Berouna je spojována především s mytickou postavou dcery knížete Kroka Tetou, případně Tetkou, sestrou kněžny Libuše. Ta byla - alespoň podle Kosmovy kroniky a pověstí, které ovšem nejsou vždy doložené -pohanskou kněžkou a mluvila s duchy.
Cestování

Běh pro Paraple s kapelou Nightwork

Jan Janula 7. 6. 2011
Na Letné se bude ve čtvrtek 9. června 2011 od 15 do 19 hodin střílet ze startovní pistole na 12. ročníku Běhu pro Paraple, ve kterém závodí v běhu na 100 m děti i dospělí, firmy i média a také známé osobnosti jako například Petr Čtvrtníček, Jakub Kohák, Adéla Pollertová, Miloslav Mejzlík, Ladislav Hampl, Leoš Noha a další.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 4.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,620 23,800
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma