Na Letné se běhalo pro Paraple

- Cestování autor: Jan Janula

Téměř čtyři stovky závodníků – dětí, dospělých a psů běželi pro Paraple. Na Letné si lidé mohli také sami vyzkoušet například jízdu zručnosti na vozíku a zjistit s čím se denně potýkají vozíčkáři s poškozením míchy, kterým Centrum Paraple pomáhá.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Díky běžcům, firemním dárcům a prodeji předmětů Centra Paraple se výtěžek akce vyšplhal na 476 tisíc korun. Vedle prezidenta správní rady Centra Paraple Zdeňka Svěráka 12. ročník Běhu pro Paraple aktivně podpořily osobnosti i další známé osobnosti.

Osobnosti pomáhají

Například Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp, Pavel Nový, Vojta Dyk, Jakub Prachař, Miroslav Táborský, Jakub Kohák, Josef Náhlovský a herci divadla Na zábradlí Petr Čtvrtníček, Miloslav Mejzlík a Ladislav Hampl.

Charitativní akci moderovali Vladimír Kroc a Kateřina Nekolná. Úspěch u dětí slavil program Michala Nesvadby z Kouzelné školky. O vyvrcholení sportovně-zábavného odpoledne se svým vystoupením postarala populární kapela Nightwork.

„Jako prezident správní rady Centra Paraple ručím za to, že peníze, které od veřejnosti vybereme, budou dány na předem stanovený účel, a tím je provoz Centra Paraple“, vysvětlil poslání své funkce Zdeněk Svěrák.

Centrum Paraple je poradenské a rehabilitační centrum, které pomáhá vozíčkářům s poškozením míchy vyrovnat se s novou životní situací. V České republice zasáhne úraz s poraněním míchy každý týden do života čtyř lidí.

Více informací na www.paraple.cz.


Tagy: Praha charita Letná