Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

´Krajina kávy´ láká zástupy návštěvníků Paláce Flóra

´Krajina kávy´ láká zástupy návštěvníků Paláce Flóra
Placeholder | zdroj: Archiv

Na 3D iluzivní malbu s názvem „Krajina kávy“, jejímž autorem je akademický malíř Ondřej Laštuvka, se můžete zajet podívat k pražskému Paláci Flóra. Netradiční malba bude k vidění před hlavním vstupem do nákupního centra až do konce října.

Iluzivní street art obraz odstartoval kampaň kolem nové kávy NESCAFÉ Green Blend. Ta je na našem trhu úplnou novinkou nejen v portfoliu značky, ale i v rámci celkového sortimentu nabídky káv v České republice. Netradiční formu sdělení, jakou iluzivní malba je, si tedy určitě zaslouží.

A jak souvisí motiv tropického pralesa s kávou? V nové kávě je směs ze zelených nepražených zrn a to přivedlo autora trojrozměrné malby k tématu kávovník a tropický prales, kde se tomuto keři daří nejvíce.

3D obraz viditelný pouze z jednoho místa

Výsledný 3D obraz se skládá především v širokoúhlém objektivu fotoaparátu. Určitým převrácením perspektivy je ale možné vidět 3D obraz i pouhým okem. To je ale možné pouze z jednoho bodu, který je u malby jasně vyznačen, takže nebudete mít problém ho najít.

Pokud se chcete dozvědět více o důvodech výběru místa, použité technice a celém postupu, podívejte se na stránky facebooku do skupiny Street art v Praze.

Můžete se podívat také na VIDEOZÁZNAM z průběhu malby během celých deseti dní, kdy se na obrazu pracovalo.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma