Královna pastvin Jižního Tyrolska jménem Seiser Alm

- Na lyžích autor: Danica Klein

Seiser Alm/Alpe di Siusi je nejvýše položená (v nadmořské výšce 1 800 – 2 200 m) vysokohorská pastvina v Evropě, v srdci jihotyrolských Dolomit, kde slunce svítí 300 dnů v roce.

Seiser Alm, Itálie

Seiser Alm, Itálie , zdroj: today.it

Najdete tu 60 km sjezdovek, 60 km běžeckých stop, 18 km sáňkařských drah a také 365 salaší, chat a selských chalup. Vjezd na pastvinu je povolen pouze ubytovaným hostům (pro vjezd potřebujete povolení), a to až po 17. hod., kdy končí provoz lanovky. Lanovky a vleky se rozjíždí začátkem prosince a vozí lyžaře až do začátku dubna.

Panoramatický život v Dolomitech

Základní filozofií nově otevíraného hotelu Alpina Dolomites Lodge´s je těsné spojení s přírodou založené na její ochraně a absolutním respektu k ní. Bude to ideální místo pro osvěžující odpočinek a nalezení rovnováhy mezi tělem i duchem a díky sepětí s přírodou.

zdroj: Archiv

V kruhové budově, sestávající ze tří vzájemně propojených částí a postavené s plným respektem k přírodě a s minimální spotřebou energie, si mohou hosté vybrat z 56 pokojů a suit s fantastickým výhledem na největší evropskou horskou louku. Hotel je postaven z přírodních materiálů, kamene a dřeva, a umístěn tak, aby ladil s okolní krajinou.

Z pastviny na Sella Rondu

Ze Seiser Almu můžete přejet kabinkovou lanovkou do lyžařského údolí Gröden/Val Gardena, které nabízí mnohem větší lyžařské vyžití. Nejprve musíte sjet do městečka St. Ulrich/Ortisei a kousek jít po svých k lanovce, která vás vyveze na Secedu. Sjezdovky jsou zde delší a prudší než na Seiser Almu. Mimoto je údolí napojeno na známou lyžařskou okružní trasu Sella Ronda. Sezóna zde běží od začátku prosince do poloviny dubna.

Do hor s dětmi

Na lyžovačku vemte určitě sebou i malé ratolesti. Děti do 8 let mají lyžování zcela zdarma v případě, že si skipas zakoupí rodič. Sedačkové lanovky jsou moderní, sjezdovky většinou červené s mírnějším profilem, což rodinám s dětmi vyhovuje. Ty starší děti pošlete na ostřejší sjezdovky Goldknopf a Florian nebo na časomíru. Je tu i Hexenrunde (Čarodějný okruh) se slalomem, řadou čarodějnických historek a možností vyzkoušet slalom mezi pohádkovými bytostmi. Začíná se u stanice Spitzbühl. Akční snowboardeři mohou vyzkoušet King Laurin Snowpark s pěti skoky, dvěma raily a dalšími atrakcemi.

zdroj: Archiv

Další informace o zajímavých akcích v oblasti najdete aktuálně na www.seiseralm.it nebo na www.suedtirol.info.

Tagy: cestování Itálie lyžování zima

Zdroje: Redakce