Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Kronplatz: lyžařská jednička v Jižním Tyrolsku

Kronplatz: lyžařská jednička v Jižním Tyrolsku
zdroj: Tisková zpráva

Hora vysoká 2275 m nad mořem, 107 km sjezdovek, 31 moderních lanovek přepravujících každou hodinu 63 900 lyžařů, jeden z největších snowparků v Itálii, více než 30 horských chat přímo na sjezdovkách – to vše najdete na Kronplatzu/Plan de Corones, největším lyžařském středisku Jižního Tyrolska/Südtirol. Zahajuje sezonu již 27. listopadu a končí až 25. dubna 2011.

Kronplatz je samozřejmě součástí největší lyžařské sítě světa Dolomiti Superski. Pokud si koupíte Dolomiti Superskipass tak můžete z Kronplatzu přejet do sousedního údolí Alta Badia nebo Gröden/Val Gardena a napojit se na velmi známou Sella Rondu. Na lyžích obkroužíte celý masív Sella a užijete si nezapomenutelné výhledy na Dolomity. Na začátek sezony můžete využít výhodné nabídky DolomitiSuperskiPremiere, kdy za cenu 4 dní zaplatíte pouze 3. Více info na www.dolomitisuperski.com.

Od letošní zimy se svezete zcela novou 10-místnou kabinkovou lanovkou až na vrchol Kronplatzu, která nahradila tři sedačkové lanovky, které už měly svá nejlepší léta za sebou. Kapacita se tak zvýší na 3000 lyžařů za hodinu.

Kronplatz v Jižním Tyrolsku

 Modrá, červená a černá

Na Kronplatzu si najde každý tu svou sjezdovku. Mírné modré tratě pro začátečníky a pro děti, červené pro ty pokročilejší a černé pro zapálené lyžaře, kterým rychlost a sklon sjezdovek pouští adrenalin do žil. Kronplatz je jen jedno z mála středisek v Alpách, kde najdete více než 5 černých sjezdovek. K těm nejtěžším patří sjezdovky Sylvester, Hernegg, Pre da Peres, Erta a Piculin. Hernegg je zároveň s délkou 5 km nejdelší sjezdovkou Kronplatzu.

Kronplatz - Mapa lyžařského střediska zdroj: Tisková zpráva

Na Kronplatz i se snowboardem

Snowpark na vrcholu Kronplatzu si získal už respekt a zájem předních evropských freestylových lyžařů a snowboardistů. Nově rozšířená zóna pro začátečníky (easy line) je ideální pro děti – najdou zde 6x table s malými kickery, boxy a raily. Zdatnější se vyřádí v profi zóně, kde nechybí 14 m, 18 m i 25 m table. Snowpark patří k těm nejlepším v Itálii a k evropské špičce. V roce 2009 získal Kronplatz ocenění Snowbox za italský nejlepší nový snowpark.

 Praktické informace

Celkem sjezdovek: 107 km (52 km modré, 27 km červené, 26 km černé)

Ceny skipasů v hlavní sezoně: 1denní dospělý 42 €, 6denní 216 €, 1denní děti 29 €, 6denní děti 151 €

Ubytování: www.suedtirol.info/balicky

Více informací o Kronplatzu hledejte na www.kronplatz.com a www.suedtirol.info.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma