Letní kino v Pardubicích se přesune na jiné místo

- Cestování autor: red

Letní kino v Pardubicích se příští rok z Tyršových sadů přesune na jiné místo. Město našlo náhradní místo kousek dál, mezi správou sociální zabezpečení a torzem nedostavěné sportovní haly. Budou ale potřebné terénní úpravy, řekl organizátor letního promítání Jan Motyčka.

"Nový prostor je určitě vhodnější než původní návrhy, o kterých se diskutovalo, jako byl například areál lihovaru, závodiště či lokalita u Čičáku," soudí Motyčka.

Pardubice zahájí rozsáhlou úpravu Tyršových sadů v příštím roce, proto hledalo náhradní prostory. Mají na ně získat evropské dotace. Radnice nechá obnovit zeleň, opravit cesty, přidá osvětlení a nový mobiliář.

Letní promítání zdarma

V Pardubicích letní kino promítalo už po čtyři sezony. Průměrně přichází od července do srpna na jedno promítání tisícovka lidí. Příští rok připravují organizátoři letního kina 60 snímků, promítání bude jako obvykle zdarma.

"K vidění tu budou i tentokrát jak úspěšné české filmy, tak i snímky takřka festivalové, které nejsou k vidění v běžné distribuci a díky své umělecké kvalitě uspokojí též náročnější diváky," řekl Motyčka.

Tagy: kino Pardubice

Zdroje: ČTK