Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Maďarsko: Parádfürdő

Maďarsko: Parádfürdő
zdroj: Archiv

Tyto lázničky leží na severu země v lesnatém údolí pohoří Mátra, na břehu malého lesního potoka, 250 m nad hladinou moře a 112 km od Budapešti.

Po staletí je Parádfürdő známo třemi typy minerálních pramenů - jeden je sirný, kyselý, s arsenitou vodou, druhý je hlinitanový a třetí je uhličitá voda s vysokým obsahem minerálů. Hlinitanová voda je jako koupelová kúra vhodná v případech zvláště chronických gynekologických zánětů a při neplodnosti.

Ve formě pitné kúry se dá parádská voda (proslulé minerálky Csevice a Klarissza) účinně používat při léčení onemocnění dělohy a při poruchách zažívacího ústrojí. Lázeňská budova postavená v roce 1830 je chráněna jako historická památka, která stojí za shlédnutí. Lázně a jejich okolí leží v jednom z nejkrásnějších míst Maďarska - místní pozoruhodností je sklárna a muzeum kočárů.

Jiné turistické cesty mohou směřovat do Egeru, historického města (34 km) s mnoha tureckými památkami, a mohou také zahrnovat výlety a vycházky do pohoří Mátra. Místní léčebna také přijímá zahraniční hosty a nabízí se i široký výběr ubytování v soukromí.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma