Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Mexiko: praktické rady

Mexiko: praktické rady
zdroj: Archiv

Mexiko lze navštívit celoročně.

Turisté se v létě stahují do hor a v zimě okupují pláže. Pokud si můžete vybrat, je nejlepším měsícem k cestě do Mexika listopad. Je po deštích, vše je svěží a zelené a davy turistů dorazí až v prosinci. Celkově ale nutno poznamenat, že do Mexika se můžete vydat prakticky kdykoliv. Připravte se však na to, že v létě tu a tam zmoknete a v zimě můžete pěkně prochladnout.

Ať už je vaše představa o mexické kuchyni, jaké chce, pokud jste ji nikdy nejedli v Mexiku, bude skoro jistě naprosto scestná. Skutečná mexická strava totiž jen v náznacích připomíná to, co za „mexickou“ kuchyni vydávají mexické restaurace a specializované řetězce rychlého občerstvení po celém světě. Už vůbec nečekejte, že si někde světácky objednáte chile noc carne. Kromě několika málo restaurací v turistických centrech toto jídlo totiž nikdo nezná. Mexické jídlo není ani výrazně pikantní. Naopak, mnoho lidem připadá po delší době poměrně mdlé.

Budete–li chtít používat svůj mobilní telefon v Mexiku, budete si muset u svého poskytovatele zkontrolovat, zda tu bude fungovat a jak jsou hovory dobíjeny. Zahraniční mobily zřídka v Mexiku fungují, a to dokonce i přesto, že je tu několik GSM provozovatelů.

Internet zaznamenává v Mexiku ohromný rozvoj, většina dětí, žijících ve městech, umí zacházet s počítačem a podniky nabízející veřejnosti přístup k internetu se objevují jako houby po dešti. V každém větším městě nebudete mít problém najít internetovou kavárnu a úroveň služeb je obvykle vynikající.

Občan ČR, držitel platného pasu může vstoupit na území Spojených států mexických a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů.

V Mexiku platí mexické peso, které se značí jen jednou přeškrtnuté S. Peso se dělí na sto centavos a odpovídá hodnotou 1000 starých pesos.

V Mexiku jsou tři časová pásma. Většina země je v zimě na GTM-6 (Greenwichský čas -6 hodin) a v létě na GMT-5.

Zdroj informací: ROUGH GUIDE, Nakladatelství JOTA

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma