Na horách se ještě lyžovalo, sezona však neodvratně končí

- Na lyžích autor: red

Víkendové počasí spíše lákalo k turistickým a cyklistickým výletům, přesto se našli lidé, kteří využili jedné z posledních příležitostí zalyžovat si v Česku. Kvůli rychlému tání sněhu a malé návštěvnosti řada areálů ukončila zimní sezonu, skalní příznivci lyžování tak budou mít už jen omezené možnosti.

Příští týden pojede ještě pár vleků v Krkonoších, Orlických horách a Jeseníkách, například ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou, Harrachově, Červené Vodě a na Ovčárně.

Špindlerův Mlýn za celý víkend navštívilo kolem 5000 lidí, do 10. dubna tam budou podle provozovatelů jezdit lanovky ve Svatém Petru, na Hromovce a na Medvědíně a vleky v Horních Mísečkách. Další provoz vleků bude záležet na počasí. V Peci pod Sněžkou budou do příští neděle v provozu vleky na Javoru a lanovka na Hnědý vrch. Stále dost sněhu je v Harrachově, kde jsou v provozu tři sjezdovky.

S delším lyžováním počítali původně i provozovatelé krušnohorského Klínovce. Předpověď počasí ale rozhodla a Klínovec dnes ukončil sezonu. O víkendu tam ještě naposledy lyžovalo několik stovek lidí. "Jsme rádi, že i přes teplo přišlo na poslední lyžování hodně lidí. Kromě lyžování se mohli i opalovat," řekl provozovatel areálu Martin Píša.

Sezona končí

Ve středních Čechách byly nyní v provozu poslední dva areály, Monínec a Chotouň u Prahy. Zájem o lyžování byl ale malý. Brány Monínce se ale ještě mimořádně otevřou 9. dubna kvůli večernímu lyžařskému závodu, který udělá za sezonou definitivní tečku.

Na jihu Čech mohli lidé naposledy lyžovat na sjezdovce Kobyla na Zadově na Prachaticku. Loni se tam lyžovalo do 4. dubna a stejný termín chtěli dodržet provozovatelé i nyní. Sjezdovka leží na severní straně a slunce na ni tolik nesvítí, proto zůstala jako jediná na Zadově v provozu až do dneška.

Jarní návštěvnost byla i na sjezdovkách ve Zlínském kraji. Sezonu tam proto dnes ukončili například na Kohútce. Pokud bude příznivé počasí, chtějí v dalších dnech ještě jezdit ve Stupavě na Slovácku.

V Jeseníkách dnes ukončili sezonu na Ramzové, na Ovčárnu mohou lyžaři vyrazit i příští víkend. Sezona tam však končí pro běžkaře. Trasa z Ovčárny na Švýcárnu je ještě sice sjízdná, ale stopa není upravená a sníh je mokrý.

V Beskydech se lyžovalo v Bílé na Frýdecko-Místecku. Návštěvnost byla ale podprůměrná, a tak tam skončili.

Tagy: sezona lyze

Zdroje: ČTK