Na jižní Moravě otevřou své brány nejoblíbenější pivovary

- Zajímavosti autor: red

Jihomoravské pivovary lákají návštěvníky do svých areálů. Chystají pro ně dny otevřených dveří a další akce. Plánují, že se k nim podívají tisíce lidí.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

První větší akci plánuje pivovar ve Vyškově. Od jara letošního roku jej má od státu pronajatý společnost Czech beverage industry company. Na 14. července chystá Den otevřených vrat. "Lidem nabídneme exkurze s odborným výkladem," řekl dnes vedoucí obchodu a marketingu vyškovského pivovaru Roman Holoubek. Lidé si podle něj budou moci prohlédnout například historické sklepy, které byly postaveny před sto lety.

"V roce 1911 byla postavena nová budova sklepů, spilky, lahvovny a štoků. Stále se ještě ledovalo z nedalekého rybníka Jandovky. Ve sklepích byly dřevěné ležácké tanky ve třech odděleních," uvedl Holoubek. Podle něj je vyškovský pivovar možná posledním průmyslovým pivovarem v ČR, kde se dochovaly měděné vany na štokách, dnes už ale nepoužívané.

Do Starobrna přijede i Čechomor

Třetího září otevře své brány lidem pivovar Starobrno. Loni tuto akci navštívilo kolem 11.000 lidí. "Předpokládáme, že letos toto číslo překonáme," uvedla Silvie Jacquesová ze skupiny Heineken. Na návštěvníky čeká kulturní program. Koncertovat bude v Brně například skupina Čechomor, dále kapely Sto zvířat, Wohnout nebo Divokej Bill. Na návštěvníky čeká také zážitkový stan.

Lidé si budou moci prohlédnout i pivovarský provoz. "Kromě historie, tradice a procesu vaření piva se návštěvníci seznámí s jednou z nejmodernějších varen v Evropě a stáčecí linkou na vyfukování, plnění a balení Maxilahví ze speciálního plastu," uvedl manažer exkurzních programů Josef Helebrant.

Nakonec Černá Hora

Poslední z trojlístku jihomoravských průmyslových pivovarů z Černé Hory na léto žádné speciální akce neplánuje. Tradiční Pivní pouť bude letos 24. září. Ročně na ni jezdí tisíce návštěvníků. Tisíce lidí jezdí ročně i na prohlídky pivovaru, které si musí dopředu objednat. "Ročně je to až deset tisíc lidí. Teď zájem díky špatnému počasí roste, naopak se snížila spotřeba piva," řekl Radek Pavlík z oddělení marketingu Pivovaru Černá Hora.

Tagy: morava hudba pivovar slavnost

Zdroje: ČTK