Na šest stovek cyklistů vyjelo na svou letos poslední jízdu mezi vinohrady

- Na kole autor: Lucie Hyblerová

Projížďkou podél vinohradů dnes na Slovácku skončila letošní cyklistická sezona. Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se sešlo rekordních 613 účastníků, kteří poté vyjeli na vyznačené trasy do širokého okolí Slovácka. O 30 lidí tak byl překonán rekord vytvořený loni na podzim. Podíleli se na tom nejen lidé z Uherského Hradiště, ale i ze širokého okolí včetně Čech, severní Moravy nebo i Slovenska. 

Závěr cyklosezony

Závěr cyklosezony,zdroj: Mediafax

Pořadatelé i cyklisté si zejména pochvalovali téměř letní počasí. "Podle předpovědi byl dnes poslední krásný den babího léta, tedy nejideálnější den na to, aby se cyklostezky zavřely," řekla Bernadetta Vaculíková z pořádajícího Městského informačního centra v Uherském Hradišti. Dodala, že největší zájem byl o nejdelší Stezku Blatnického roháče. Cyklisté však ocenili i kvality zbylých tras - Rulandského bílého i stezek pro méně náročné cyklisty. 

Ti vyrazili po loni otevřené trase nazvané Za Moravú vedoucí až do Napajedel, nebo zkusili letošní novinku v podobě Stezky Dolním Poolšavím. Právě zdejší mikroregion se prezentoval na jedné ze zastávek v Panském dvoře v Kunovicích. "Dalším lákadlem byly třeba zabijačkové speciality v přístavišti U Rybičky na Baťově kanále v Babicích," přiblížila Vaculíková. 

Letos se konal již 6. ročník

Pro účastníky akce i veřejnost byl připraven tradičně i vinný trh s výběrem kvalitních odrůd od vinařů z jednotlivých stezek. O atmosféru akce se postaral i folklorní soubor Míkovjan a cimbálová muzika Lintava. Pořadatelé na pódiu v Uherském Hradišti poskytli také prostor pro prezentaci charitativního projektu Kola pro Afriku.

Letošní akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska se konala pošesté. Městské informační centrum ji pořádá dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Slovácko je co se cyklistiky týče jedním z nejrozvinutějších regionů České republiky. Pyšní se bohatou sítí hojně využívaných cyklostezek. Jedná se zejména o cyklostezku podél Baťova kanálu, vyhledávané jsou však i menší trasy budované v posledních letech městy a obcemi.

Tagy: rekord jízda vinohrady Slovácko

Zdroje: ČTK