Na Sněžku od konce března až do velikonoc jen pěšky

- Cestování autor: red

Lanovka na nejvyšší českou horu Sněžku od 28. března do 21. dubna kvůli pravidelné jarní údržbě nepojede. O velikonočních svátcích, které připadají na 24. a 25. dubna, bude lanovka v normálním provozu.

Údržba spočívá zejména v důkladné kontrole celého zařízení lanovky, řekl náčelník lanovky Jiří Martinec.  Ceny jízdného pro jarní a letní sezonu zůstanou stejné jako dosud, kdy dospělí platí za jízdu až na vrchol 180 korun a dítě do deseti let 90 korun.

Nová lanovka ve hvězdách?

Lanová dráha na Sněžku funguje od roku 1949.  Jízda z dolní stanice, která leží v nadmořské výšce 890 metrů, do horní stanice v 1594 metrech trvá zhruba 25 minut. Ročně služeb lanovky využije kolem 200.000 turistů, z toho zhruba polovina se nechá vyvézt až na Sněžku.

Radnice v Peci nyní chystá výstavbu nové lanovky. V únoru radnice vypsala opakovanou soutěž na dodavatele stavby, jejíž hodnota se odhaduje na 330 milionů korun bez DPH.

První tendr město kvůli vyřazení všech uchazečů ze soutěže v lednu zrušilo. Se zahájením stavby se počítá v září.  Do té doby by měla jezdit stávající lanovka.

Zdroje: ČTK