Dnes je neděle 13. června 2021., Svátek má Antonín
Počasí dnes 21°C Polojasno

Nechte na sebe působit motýlí efekt. Máte šanci pozorovat motýly opravdu zblízka!

Nechte na sebe působit motýlí efekt. Máte šanci pozorovat motýly opravdu zblízka!
Motýl na ibišku | zdroj: ThinkStock

Pohled na křehký motýlí let patří ke krásným zážitkům. Zvláště, když se dostanete mezi cizokrajné a u nás neznámé druhy motýlů. Botanická zahrada v Praze od 8. dubna umožní tento pohled všem návštěvníkům!

Již po dvanácté v řadě se koná výstava exotických motýlů. Do Prahy "přiletí" motýli z různých koutů světa - Afriky, Střední a Jižní Ameriky a jihu Asie. Tyto vzácné exempláře jsou objednány z motýlí farmy v anglickém Stratfordu nad Avonou.

"Opět budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa. Jedná se o vzácné druhy, ale díky motýlí farmě je můžeme vidět i v Praze. Ozdobou budou také mnohé druhy martináčů, krátce žijících nočních motýlů, kvůli kterým se vyplatí navštívit výstavu vícekrát. Jako každý rok bude možné pozorovat motýly klubající se z kukel. Letos jsme jich objednali více než 4000."

Cena dospělé vstupenky je 120 Kč, děti od 6 do 15 let 60 Kč. Výstavu můžete navštívit do 11. května ve skleníku Fata Morgana v areálu pražské Botanické zahrady, v dubnu od 9 do 18, v květnu pak do 19 hod.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,400 25,480
USD 20,860 21,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma