Největší hudební festival na Slovensku Pohoda hlásí vyprodáno

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Týden před zahájením slovenského hudebního festivalu Pohoda ohlásili jeho organizátoři naplnění celé kapacity 30.000 lidí. Na 15. ročník největšího letního festivalu v zemi se tak dostanou jen návštěvníci, kteří si vstupenky zakoupili v předprodeji. Pohoda otevře své brány na letišti v Trenčíně 7. července.

O den později hlavní část festivalu zahájí Janáčkova filharmonie Ostrava. Na akci vystoupí také Dan Bárta se skupinou Illustratosphere, flétnista Jiří Stivín nebo kapely Portishead a ska skupina Madness.

"Vážíme si zájmu lidí, a i když je nám líto, že nedokážeme vyhovět všem zájemcům o vstupenky, vyprodání je pro náš festival fantastická zpráva," uvedl ředitel festivalu Michal Kaščák. Na internetu se už objevily nabídky překupníků, kteří se snaží na prodeji vstupenek na Pohodu vydělat.

Kapacita festivalu na 30.000 lidí zahrnující vedle návštěvníků také organizátory, dobrovolníky a umělce byla omezena po neštěstí v roce 2009. Pád stanu po příchodu náhlé bouřky si tehdy vyžádal dva lidské životy.

Tagy: Slovensko umění hudba

Zdroje: ČTK