Dnes je pátek 15. ledna 2021., Svátek má Alice
Počasí dnes 0°C Sněhové přeháňky

Německé zábavní parky

Německé zábavní parky
zdroj: Archiv

Znáte to, děti prostě nenadchnete jen tak nějakým výletem na hory. A světové památky je taky nijak zvlášť nezajímají...

Legoland – dětský ráj z padesáti milionů kostiček stavebnice Lego
Nemusíte být zrovna vášnivým „skladačem“ stavebnice světoznámé stavebnice LEGO, abyste se do tohoto zábavního parku naprosto zamilovali. Na ploše o rozloze srovnatelné s 26 fotbalovými hřišti vedle sebe totiž naleznete nejen asi nejznámější Miniland, což je miniaturní svět poskládaný ze stavebnic LEGO, ale také celou řadu adrenalinových atrakcí, jako jsou nejrůznější horské dráhy nebo třeba podvodní LEGO svět, ve kterém se můžete potopit mezi hejna pestrobarevných rybek a probádat potopenou Atlantidu, která je, jak taky jinak, celá postavená z LEGA. V Česku seženete vstupenky do této obří stavebnice přes firmu Ticketstream. Připravte se ale na to, že za jeden den rozhodně nestihnete vyzkoušet všechna lákadla Legolandu, ideální je strávit zde třeba celý víkend. Cestu, ubytování i dvoudenní vstupenku do Legolandu nabízí v Česku například Neckermann Cestovní kancelář. Ta ale nenabízí jenom výlety do Legolandu, ale i do dalších německých zábavních parků. Legoland totiž je sice nejslavnější, zdaleka však není jediný.

Tropical Island – exotika uprostřed Německa
Z tak trochu jiného soudku je zábavní park Tropical Island, který nabízí zážitky, za kterými byste normálně museli cestovat třeba až na druhý konec světa. Objevíte zde snad úplně vše, co obdivujete na fotografiích z National Geographic – magickou lagunu s jeskyní a vodopádem, písečnou pláž s exotickými palmami, vnitřní deštný prales, nebo třeba okouzlující vodní svět. Pro vaše úplně nejmenší děti je zde připravena celá řada představení a show, dětský klub Tropino se spoustou atrakcí a prolézaček  a především nejvyšší německý tobogán vysoký 27 metrů. Ubytování na dvě noci spolu s jednodenní vstupenkou pořídíte za necelé tři tisíce na osobu, což za ten neuvěřitelný koncentrát zážitků určitě stojí!

Evropa Park Rust – adrenalinový výlet pro celou rodinu
Evropa Park Rust je největší zábavní park Evropy, a to nejen svou rozlohou (park se rozprostírá na ploše 85 hektarů, což jen tak pro představu je více než 13 strahovských stadionů vedle sebe), ale také množstvím nejrozmanitějších atrakcí. Zažijte pocit, kdy svištíte hlavou dolů těsně kolem rozeklaných skal a útesů! Zkuste si, jaké to je kličkovat zátokami divokého skandinávského potoka! Evropa Park Rust je zkrátka vzrušujícím adrenalinovým zážitkem pro celou vaši rodinu.

Heide Park – Goliáš mezi zábavními parky
Vyzkoušejte si život opravdových mořských pirátů! Heide Park od roku 2010 totiž nabízí zbrusu novou, unikátní a interaktivní pirátskou show. To ale zdaleka není vše! Zažijte volný pád z výšky na atrakci nazvané příhodně „Scream (vřískot)“, prožijte neuvěřitelnou jízdu pouští, nebo se svezte na největší dřevěné horské dráze Evropy. Atrakce „Limit“ vás donutí přehodnotit význam věty „konečně se rozhoupej“, pětkrát s vámi totiž zhoupne rychlostí 80 km za hodinu. Tak co, máte na to nervy?

Phantasialand – šest oblastí fantasie
Tento pohádkový svět fantasie je rozdělen do šesti tématických zón, mezi kterými si vybere skutečně úplně každý. Milovníci adrenalinu zvolí jednu z úžasných atrakcí, jako je například Blafl Mamba, která se zběsilým tempem proplétá hlubinami Afriky, nebo sjezd do starého hradu River Quest. Hledáte-li něco klidnějšího, je zde pro vás zóna starého Berlína, obří ruské kolo, nebo třeba škola létání. Každý si tu prostě najde to, co ho nejvíc baví. A rodiče s úplně nejmenšími dětmi, pozor, Phatasialand jako jediný zábavní park v Německu nabízí pro děti do sedmi let vstup zdarma!

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,260
USD 21,620 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma