Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Německo chce přitáhnout turisty na sport, hudbu, i historické oslavy

Německo chce přitáhnout turisty na sport, hudbu, i historické oslavy
Placeholder | zdroj: Archiv

V roce 2011 sbírá Německo body díky nejrůznějším vrcholným událostem ve sportu, technice a kultuře. Pro Německou turistickou centrálu (DZT) to byl podnět, aby je intenzivně propagovala jako ústřední témata.

Na „Letní pohádku 2006“ chce od 26. června do 17. července navázat i německý národní fotbalový tým žen. Protože se mistrovství světa v ženském fotbale uskuteční poprvé v Německu, bude to nejen vrcholná sportovní, ale i turistická událost.

Ženy i automobily

„MS mužů v roce 2006 ukázalo, jak taková událost dokáže na mnoho let pozitivně ovlivnit mezinárodní vnímání Německa. Mistrovství světa žen nám dává příležitost posílit image Německa jako světu otevřené a vstřícné turistické destinace s vynikající infrastrukturou – a tuto šanci chceme využít“, říká předsedkyně představenstva DZT Petra Hedorfer.

Dalším „zlatým hřebem“ tohoto roku bude 125. výročí vzniku automobilu. „Automobilový průmysl s obratem cca 300 miliard eur ročně je v Německu důležitým ekonomickým odvětvím. Má ale také maximální význam i pro turistický ruch: téměř polovinu všech cest do Německa s noclehem podniknou evropští návštěvníci autem.

Navíc jsou německé značky aut po celém světě důležitým nositelem image Německa jako turistické destinace“, dodává Petra Hedorfer. Vyvrcholením akcí bude „Automobilové léto“ v Bádensku-Württembersku. Tam se bude během 125 dní slavit to,  že si před 125 lety, 29. ledna 1886, nechal rodák z dnešního Karlsruhe Carl Benz patentovat první automobil.

Mercedes zdroj: Archiv

Virtuoz i  pohádkový král

Německo jako země kultury oslaví v roce 2011 také 200. výročí narození světoznámého skladatele, klavíristy a dirigenta Ference Liszta. DZT propaguje velké množství akcí, které se uskuteční u příležitosti jubilea tohoto hudebního virtuóza a  jedné z největších hudebních hvězd 19. století.

Ten si vytvořil zvláštní vztah i k mnoha německým městům a oblastem, několikrát hostoval v Drážďanech. Tam také uctí Liszta v roce 2011 mnoha koncerty, které se mimo jiné uskuteční i ve Frauenkirche a Semperově opeře.

Jeho tvorba zanechala stopy i v duryňských městech, v Sondershausenu, Meinigenu a Eisenachu. Proto celé Duryňsko oslaví v roce 2011 tohoto výjimečného umělce akcemi s různými tematickými aspekty, například Liszt jako dědic výmarského klasicismu.

Vyvrcholením bavorského kalendáře událostí tohoto roku pak bude 125. výročí úmrtí krále Ludvíka II. Bavorského. Návštěvníci budou svědky mnoha aktivit a akcí, které se budou týkat života tohoto panovníka, který nechal vystavět pohádkový zámek Neuschwanstein, jehož fotem celý článek začíná. Více informací o chystaných akcích na www.automobil
sommer2011.de
a www.germany.travel

Dráždany zdroj: Archiv

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma