Nová atrakce: V Kutné Hoře nabídnou sešup na laně

- Tip na výlet autor: Danica Klein

V Kutné Hoře má vzniknout lanovka pro milovníky adrenalinové zábavy. Zájemci by se spouštěli po laně ze svahu pod chrámem svaté Barbory přes údolí Vrchlice ke Královské procházce. Záměr schválili kutnohorští radní, řekl dnes novinářům starosta Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu).

"Bude to jakási sedačka zavěšená na laně," uvedl. Provozovatel bude mít podle něj pozemek pronajatý na pět let. Poté se vyhodnotí, zda je lanovka pro město přínosem. Podmínkou je, že atrakce nesmí být vidět z vyhlídkové terasy u chrámu svaté Barbory.

Radním se původně nápad příliš nezamlouval. Dohodli se ale s budoucím provozovatelem na tom, že lano nepovede příliš vysoko, a požadovanou dobu pronájmu zkrátili na polovinu. Přihlédli i k tomu, že projekt doporučila komise pro cestovní ruch.

Lanové dráhy, skoky nebo klouzačky napnuté mezi stromy v lese nebo na kůlech ve městě v posledních letech vznikly na řadě míst v republice. Některé lanové parky připravují i programy pro firmy, během nichž se pracovníci naučí společně řešit zátěžové situace. Milovníci adrenalinových zážitků mohou v Kutné Hoře navštívit také bobovou dráhu, která je podle provozovatele nejdelší v České republice a druhou nejdelší v Evropě.

Tagy: atrakce

Zdroje: ČTK