O mimořádné turistické prohlídky Brna je velký zájem

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Mimořádný zájem je o tematické prohlídky Brna, které na tento víkend připravilo pro milovníky historie místní turistické informační centrum. Zájemci si mohli vybrat ze sedmi okruhů, přičemž všech bezmála 500 míst v nich bylo již předem vyprodáno, řekla pracovnice centra Dana Rakovecká. Prohlídky se konají v rámci dnešního Mezinárodního dne průvodců. Brno se k jeho oslavám připojuje již šest let.

Každý ročník zpestřuje nový prohlídkový okruh. Letošní novinkou jsou prohlídky pro slabozraké a nevidomé, které vede speciálně vyškolená průvodkyně. Jejím úkolem je vhodným způsobem jednotlivé památky co nejpodrobněji popsat. Je školena i k tomu, aby byla schopna nevidomé turisty provést podzemím.

Na prohlídku města o tomto víkendu se podle Rakovecké objednala početná skupina turistů z Bratislavy. Zájem Slováků o poznávání Brna přitom podle pracovníků centra vzrůstá. 
Lidé se na prohlídkách mohou seznámit například s brněnskými parky, secesními památkami, funkcionalismem či využít dětský okruh po stopách brněnských pověstí.

Na trasách jsou návštěvy známých kostelů, mezi nimiž je také chrám svatého Tomáše, v němž je pohřben nejvýznamnější moravský markrabě a římský král Jošt Lucemburský (1375 až 1411), zvaný Moravský, jehož jezdecká socha by měla v budoucnu ozdobit centrum Brna.

Tagy: cestování Brno zájem historie prohlídky

Zdroje: ČTK