Obří letoun společnosti Korean Air má celé patro v business třídě

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Letecká společnost Korean Air Lines Co. dnes uskutečnila dva mimořádné předváděcí lety svým prvním obřím letounem Airbus A380, jehož první patro je celé upravené jen pro business třídu.

Korean Air Lines je již šestým přepravcem, který má ve své flotile A380 a prvním ze severovýchodní Asie. Je také první společností, která se rozhodla nechat upravit celé první patro pouze pro business třídu.

Pouze pro VIP

Dva předváděcí lety byly určeny pouze pro VIP hosty. A380 bude létat na trasách z mezinárodního letiště Inčchon u Soulu na japonské letiště Narita blízko Tokia a do Hongkongu. Má začít létat také do Bangkoku a v dalších měsících do New Yorku, Paříže a Los Angeles.

V současnosti mají A380 ve své flotile Air France, Lufthansa, Emirates, australský Qantas a Singapore Airlines. V letošním roce má Airbus dodat letoun také aerolinkám China Southern Airlines.

Pouze ekonomická třída

Korean Air Lines si objednaly celkem deset letadel A380. Aerolinky se rozhodly pro konfiguraci se zatím nejmenším počtem sedadel, celkem 407.

V současnosti mají nejvíce sedadel letadla aerolinek Air France a Lufthansa, a to 525 až 530. Aerolinky Air Austral, které provozují lety mezi Paříží a ostrovem Réunion v Indickém oceánu, si zase objednaly letoun vybavený pouze ekonomickou třídou, který bude mít až 820 sedadel.

Tagy: cestování letadlo Soul

Zdroje: ČTK