Orlické hory nabídnou slevové knížky pro turisty

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Turisté, kteří letos v létě zamíří do Orlických hor, budou mít možnost poprvé využít slevové knížky. Novinářům to dnes řekla Petra Smrčková z Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko. Dalšími novinkami by měla být služba cykloprůvodce či letní provoz lanové dráhy v Deštném v Orlických horách.

"V rámci zimní sezony jsme umístili pár slevových kuponů do turistických novin, byl to zkušební provoz. Vzhledem k zájmu podnikatelů jsme přišli s letními slevovými knížkami," řekla Smrčková. V následujících dvou měsících budou mít podnikatelé šanci se k projektu připojit, knížka bude součástí letních turistických novin.

Těch destinační společnost plánuje vydat zhruba 20.000 kusů, k dispozici budou v turistických informačních centrech. "Knížka by měla obsahovat slevy na ubytování, stravování i návštěvy některých pamětihodností, výši slevy necháme na podnikatelích, zřejmě určíme nějakou minimální slevu, ale to ještě není dořešené," řekla Smrčková.

Novinkou pro letní sezonu bude také služba cykloprůvodce, kterou chce letos spustit Region Orlicko-Třebovsko. "V zahraničí je tato služba běžná, uvidíme, jaký o ni bude zájem v naší oblasti," řekla Renata Šedová zastupující Orlické cyklo a in-line království.

Pro turisty budou v Orlických horách na letní měsíce připraveny také nejrůznější akce, například v Deštném v Orlických horách se uskuteční tradiční Tavení skla dřevem. Několik akcí připravují také majitelé zámku Potštejn na Rychnovsku, který nabízí návštěvníkům také služby zámeckého hotelu. "Největší akcí letošního roku budou 23. června zámecké slavnosti ve stylu Pernštejnů, jejichž součástí bude průvod významných historických osobností v dobových kostýmech či ohňová show v zámeckém parku," řekla novinářům kastelánka zámku Kateřina Skalická.

Tagy: cestování turiste

Zdroje: ČTK