Pardubický zámek představí mexickou kulturu

- Cestování autor: red

Na cestu do Mexika se hned tak každý nevydá, ovšem na pardubický zámek to pro místní není vůbec daleko. Středeční odpoledne si v rytířských sálech mohou udělat částečnou představu o mexické kultuře. O programu informovala Alexandra Tušlová z magistrátu, který se na akci podílí s velvyslanectvím Spojených států mexických a Východočeským muzeem.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Jako první vystoupí aztéčtí tanečníci, kteří divákům předvedou šamanský tanec v nezkreslené formě, jak se tančil dávno v minulosti. Diváci se mohou těšit na originální pohyby a krásné kostýmy. Poté bude následovat přednáška o česko-mexických vztazích. Program završí vystoupení dvacetičlenné kytarové skupiny Rondalla del Valle.

Unikátní relikvie mexické kultury

S mexickými dějinami se návštěvníci zámku mohli seznámit už loni. Muzeum na jediný den vystavilo unikátní faksimili Codexu Bodley, která je jednou z nejvýznamnějších památek světového písemnictví. Kodex odkrývá obřady, zvyky, politiku, historii královských rodů Mixtéků. Většinu dokumentů zničili ve své době Španělé, tento se dochoval.

Tagy: výstava Pardubice zámek Mexiko

Zdroje: ČTK