Podpořte dobrou věc a přitom si užijte zábavu na festivalu Barevná planeta

- Tip na výlet autor: Lucie Hyblerová

Tento víkend (v sobotu a neděli) vypukne v Ústí nad Labem již po šestnácté multietnický festival Barevná planeta. Svou účastí podpoříte dobrou věc a ještě si poslechnete spoustu hudby nebo zhlédnete divadelní představení. A to všechno zcela zdarma.

Festival Barevná planeta

Festival Barevná planeta , zdroj: Barevná planeta

Prvním číslem, které dny Barevné planety otevře, bude páteční divadelní hra Tkalci v Činoherním studiu. V sobotu se rozezvučí oboje hudební scény na ústeckých náměstích - Hlavní stage na Mírovém a Malá stage na Lidickém - už v pravé poledne. Slyšet můžete kapely doslova z celého světa. Dalekou cestu vážili do Ústí muzikanti z Jamajky (RHAATID and band), Sýrie (WASFI MASSARANI + RIBELO) nebo Afriky (Njachas). Hlavní scéna prezentuje "worldmusic", ta Malá představuje publiku jak hudbu, tak např. africké tance, americký gospel, etno-workshopy a další z doprovodných programů. 

Celou akci pořádá nezisková organizace Poradna pro integraci. Festival by nemohl existovat ani bez Evropského fondu na podporu integrace příslušníků třetích zemí a Ministerstva Vnitra ČR. Záštitu nad festivalem na sebe vzal primátor města Ústí nad Labem Ing. Vít Mandík a náměstkyně primátora Ústí nad Labem Bc. Zuzana Kailová.

Staňte se sami součástí Barevné planety a vyražte první zářijový víkend za zábavou třeba právě do Ústí.

Tagy: festival Ústí nad Labem

Zdroje: Redakce,Barevná planeta