Poznat nepoznané. Také bylo heslo letošního Prague Food Festivalu

- Cestování autor: Danica Klein

Gastronomická přehlídka Prague Food Festival, která se konala od 27. do 29. května v Královské zahradě na Pražském hradě, přilákala více než 18.000 návštěvníků.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Kulinářskou slavnost, při níž své speciality představilo 33 restaurací z celé republiky, si užívali zejména milovníci exotických pokrmů či rybích specialit. Jednotlivé restaurace prodaly podle pořadatelů na 12.000 kusů sushi, tunu mušlí, 3000 ústřic a snědlo se asi půl tuny lososa.

Experimenty

"Lidé chtějí poznávat nepoznané. Chtějí experimentálně zkoušet různá jídla," řekl pořadatel festivalu Pavel Maurer. Podle něj si tak na své přišli nejen zájemci o exotické pokrmy, na které se akce pod názvem Ochutnejte svět letos zaměřila.

K dispozici byla kuchyně 16 zemí včetně Argentiny, Chile, Indie, Indonésie, Japonska, Laosu, Thajska či Vietnamu. "Spousta lidí poznala, že čínská kuchyň chutná jinak než z plastových talířků v supermarketech. Jelení špízy s ujgurským kořením hned zmizely. Lidem to chutnalo," uvedl Maurer.

Dodal zároveň, že v obležení byly nejen stánky s mušlemi, ale také s hamburgery. "Byly tak dobré a z tak kvalitních surovin, že lidé nemohli odolat," poznamenal.

Vodka s malinou

Tradiční zájem byl o pivo, kterého se vypilo 6662 litrů, tedy 22.207 třetinek. Barmani namíchali 3500 koktejlů, z nichž nejoblíbenější prý byla kombinace vodky a čerstvých malin.

Pivní a vinné degustace

Podle Maurera počet návštěvníků letos jen lehce překročil loňský ročník. Zájem prý ovlivnilo deštivé počasí, které zkomplikovalo zejména první den festivalu. Lidé museli také respektovat přísná bezpečnostní opatření v areálu Královské zahrady, v němž se s jídlem pohybovali. "Lidé se někdy nechtěli smířit s tím, že akce není na louce za Prahou," poznamenal.

Velkou pozornost návštěvníků si již tradičně získaly pivní a vinné degustace. "Pořádáme je zdarma, zatímco ve světě je to za poplatek," uvedl Maurer. Upozornil, že kulinářské show jsou velmi populárními atrakcemi. Dodal zároveň, že představování světových kuchařských celebrit v Praze by se asi neosvědčilo.

Netradiční gastronomie

Podle Maurera popularita gastronomických festivalů prospívá poznávání kvalitního jídla v Česku. "Gastronomických festivalů je hodně a těší nás, že vznikají. Nevnímáme je ani tak jako konkurenci, jako dobrou příležitost k ochutnávání netradiční gastronomie," dodal.

Tagy: jídlo Praha festival gastronomie slavnosti

Zdroje: ČTK