Dnes je neděle 16. května 2021., Svátek má Přemysl
Počasí dnes 9°C Dešťové přeháňky

Praha láká na technické unikáty

Praha láká na technické unikáty
zdroj: tisková zpráva

Naše hlavní město má kromě známých starobylých pamětihodností i celou řadu všech možných unikátů, které nikde jinde ve světě nenajdeme. Z hlediska cestovního ruchu je zcela výjimečná nabídkou tzv. zážitkové turistiky – bohatstvím unikátních technických památek.

 

Jejich návštěvu a také poznávání si vzala za své Hospodářská komora hl.m.Prahy s úkolem přiblížit Prahu jejím obyvatelům i návštěvníkům úplně jinak, nezvykle a doslova „na vlastní kůži“.

Kolektory a kanalizace

Návštěva pražských Kolektorů, vodárenské věže v Podolí, staré kanalizační čistírny či restaurátorské dílny Muzea městské hromadné dopravy patří k zajímavým zážitkům návštěvníků Prahy i Pražanů samotných.

„Praha disponuje mnoha turistickými skvosty, které je potřeba lidem ukázat,“ říká předseda představenstva Hospodářské komory hl.m.Prahy Ing. Vladimír Srp.

Muzeum Městské hromadné dopravy zdroj: tisková zpráva

Čtyři trasy lákají

“Zatím jsme otevřeli čtyři zážitkové trasy a snažíme se i zde nabízet stále něco nového, aby měli lidé důvod památky navštěvovat i opakovaně.

V letošním roce navíc zařadíme, ve spolupráci s pražským magistrátem, do projektu Praha technické minimálně dvě nová velice atraktivní místa.“

Hospodářská komora, která připravila rezervační systém prohlídek jmenovaných tras, a provozuje je, přichází s novinkou – tzv. Zážitkovou kartou, opravňující svého držitele k návštěvě všech tras Prahy technické s 30 % slevou.

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,430 25,530
USD 20,930 21,070
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma