Praha prý dvacátá co do rekreačních míst s nejkrásnějšími lidmi

- Cestování autor: red

Praha se umístila na dvacátém místě v žebříčku 25 nejkrásnějších rekreačních destinací, které zveřejnil elitní seznamovací server BeautifulPeople.com.

Prázdninové top destinace ale nehodnotil podle krásy místa, nýbrž podle krásy  lidí, kteří se v ní vyskytují. Kontroverzní žebříček byl sestaven na základě průzkumu u 30.000 členů seznamky.

"Naši členové chtějí strávit prázdniny v destinacích, kde potkají další krásné lidi," uvedl zástupce serveru Greg Hodge.

Místem s nejkrásnějšími lidmi je prý pobřežní městečko Trancoso na severovýchodě Brazílie, následuje obec Laguna v Kalifornii, bronzovou medaili získala Velká pláž ve francouzském pobřežním městě Biarritz.

V první dvacítce se objevuje několik míst v Itálii, Brazílii, Francii či USA, "vloudila" se tam ale i Anglie, Dánsko či Švédsko. Praha s dvacátým místem těsně předběhla newyorský Manhattan. Na 35. místě skončila Bratislava.

Naštvané reakce vzbudil žebříček třeba u kanadských médií. Ta si stěžují, že Kanaďané zřejmě nejsou dost pěkní na to, aby u nich turisté trávili dovolenou.

Portál BeautifulPeople.com byl spuštěn v roce 2002. V současnosti má asi 600.000 členů ze 190 zemí, kteří zastupují různé rasy, etnika a kultury. O přijetí nového člena rozhodují hlasováním uživatelé opačného pohlaví na základě fotografií uchazečů.

Průměrně je přijata jedna z pěti přihlášek. Nejúspěšnější zemí z hlediska počtu schválených přihlášek je Brazílie. Celý koncept serveru už kvůli své výlučnosti sklidil mnoho kritiky.

Tagy: Praha turistika

Zdroje: ČTK